• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4180-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رونمایی از 10 کتاب در روز پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی

در آخرین روز از هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی، از 10 اثر تازه‌ی ادبی که با حمایت این نهاد منتشر شده است، رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس یکشنبه 26 فروردین در مراسم رونمایی از 10 اثر ادبی به معرفی اجمالی این آثار پرداخت.

هاشم کرونی گفت: رجزهای عاشورایی منظومه‌ای آیینی از پدر شعر آیینی فارس و پیشکسوت شعر عاشورایی کشور حاج احد ده بزرگی است که بازسرایی منظوم رجزهای اصحاب خضرت سیدالشهدا علیه السلام را شامل می‌شود.

وی گفت: در عرصه شعر کتاب رنگ خدا شامل گزیده سال‌های شاعری دکتر غلامرضا کافی به گزینش و خوانش هاشم کرونی و پله‌های بی فرود مختص آثار الله یار خادمیان ارسنجانی از صاحب قلمان پیشکسوت استان فارس، از آثار رونمایی شده است.

کرونی گفت: کتاب "ما علیه ما" به قلم دکتر ساجده تقی زاده به عنوان کارنامه شعر اعتراض و "خنده‌های عمل نکرده" پیرامون طنز و شوخ طبعی در دفاع مقدس، نوشته‌ی دکتر عبدالرضا قیصری 2 اثر دیگری است که امروز رونمایی شد.

وی گفت: کتاب ارزشمند "کارنامه ادبیات داستانی پایداری" اثر  زهرا اکبری از آثار قابل توجه‌ای است که انتشار آن نویدبخش ظهور یک چهره توانمند در عرصه پژوهش ادبی در جریان ادبیات انقلاب اسلامی خواهد بود.

کرونی توضیح داد که هر سه کتاب ما علیه ما، خنده‌های عمل نکرده و کارنامه‌ی ادبیات داستانی پایداری، چاپ دوم است که رونمایی می‌شود.

سخنگوی ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: یکی دیگر از عرصه‌های مورد توجه این مجموعه ها بخش طنز است که دو اثر را به خود اختصاص داده؛ یکی از آنها مجموعه کاریکلماتورهای ابوالقاسم صلح جو با عنوان "به پرویز شاپور سنجاق شده‌ام" و اثر دیگر "شهسوار شیرین کار"، یادنامه زنده یاد مرحوم دکتر حسین اسکندری است که به کوشش محمدحسین ابراهیمی پژوهشگر جوان منتشر شده است .

وی خاطرنشان کرد: در زمینه‌ی کاریکلماتور کتاب‌های زیادی منتشر نمی‌شود اما سابقه و کیفیت کارهای صلح‌جو حوزه‌ی هنری را به انتشار این اثر و استقبال مخاطب امیدوار کرد همچنانکه کتاب خندیشه، اولین مجموعه جمعی آثار اعضای انجمن طنز خندیشه به همت دکتر عبدالرضا قیصری در این سری آثار جای گرفته است .

کرونی گفت: دهمین کتاب این مجموعه در عرصه شعر کودک و نوجوان منتشر شده و زیارت نام دارد؛ این اثر که به موضوع حضرت شاهچراغ احمدبن موسی علیه السلام و زیارت بارگاه مطهر ایشان اختصاص دارد و در واحدهای دیگر حوزه هنری شامل تجسمی تصویر سازی شده و در واحد موسیقی در قالب یک قطعه منتشر شده است .

او خاطرنشان کرد: این آثار در مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس تولید و بجز کتاب زیارت که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده، مابقی آثار به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و در آستانه نمایشگاه بین المللی کتاب توسط  انتشارات پرتو رخشید به زیور طبع آراسته شده است .


انتهای پیام