• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5174-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون حفاظت محیط زیست فارس عنوان کرد:

پلمب 4 واحد آلاینده‌ی صنعتی فارس در سال 96

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: سال گذشته بازدید‌ از مراکز صنعتی و خدماتی فارس، منجر به پلمب 4 واحد آلاینده شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، محسن جعفری‌نژاد گفت: سال 96 تعداد 2 هزار و 400 مورد بازدید و پایش از منابع صنعتی و خدماتی فارس انجام شد.

او گفت: این بازدیدها منجر به صدور 800 اخطار رفع آلودگی و این اخطارها منجر به صدور حکم تعطیلی 30 واحد و پلمب 4 واحد آلاینده شد.

جعفری‌نژاد گفت: در راستای اجرای تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، ضمن ابلاغ اخطار رفع آلودگی به واحدهای آلاینده، نام واحدهایی که اقدامات موثری طی مهلت زمان اعطاء شده انجام ندادند، در فهرست صنایع آلاینده استان درج شده است.

او با بیان اینکه تعداد صنایعی که سال 96 نامشان در فهرست واحدهای آلاینده فارس درج شد 95 واحد صنعتی را شامل می‌شود، گفت: در صورت اجرای اقدامات مثبت زیست محیطی و کنترل آلایندها واحدهای صنعتی خدماتی به عنوان صنعت سبز معرفی شده و از آنها قدردانی می‌شود.

جعفری‌نژاد گفت: خوشبختانه در سال 96 تعداد 9 واحد صنعتی و خدماتی استان موفق به دریافت لوح صنعت سبز سازمان حفاظت محیط زیست شدند.

او توضیح داد: کاهش آلودگی ناشی از پساب‌های تولیدی مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی و نصب سامانه پایش مستمر در خروجی اکثر آنها، ایجاد فضای سبز و مشجر مناسب، ارائه‌ی گزارش‌های خوداظهاری در بازه‌ی زمانی سه‌ماه یکبار توسط آزمایشگاه معتمد، جمع‌آوری و مدیریت پسماند تولیدی، بخشی از اقدامات واحدهای صنعتی که موفق به دریافت لوح سبز شده‌اند، بوده است.


انتهای پیام