• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-2076-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برگزاری نخستین فستیوال معمار در اردیبهشت شیراز

نخستین فستیوال معمار با همکاری شهرداری و شورای شهر،  دانشکده‌ی شهید باهنر و    دانشگاه‌ شیراز و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط طی 2 هفته‌ی اول اردیبهشت در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، دبیرکل نخستین فستیوال معمار دوشنبه 27 فروردین در جمع خبرنگاران گفت: این فستیوال از دوم اردیبهشت کار خود را آغاز می‌کند و تا 13 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

ابوالفضل بادآهنگ اعتقاد دارد که این فستیوال نخستین رویدادی است که با همکاری‌های مستمر و هماهنگ با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز و دانشگاه‌های شیراز و سازمان‌های مرتبط با فعالیت‌های معماری و به مناسبت هفته‌ی معمار و هفته‌ی شیراز برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه محل برپایی این فستیوال باغ جهان‌نما خواهد بود، گفت: در این فستیوال شاهد اتفاقات خوبی به‌ویژه در حوزه‌ی معماری و شهرسازی خواهیم بود.

دبیر نخستین فستیوال معمار نیز گفت: این برنامه رویدادی اثربخش است که با هماهنگی مسئولان، معماران، شهرسازان، دانشجویان و البته شهروندان در بخش‌های مختلف رقم می‌خورد.

سعید زحمت‌کشان گفت: مسابقه معمار حرفه‌ای، طراحی و ساخت پاویون در محل باغ جهان نما، سخنرانی و ارائه پروژه‌های حرفه‌ای معماران معاصر شیراز، پنل‌ها و مناظره های علمی اساتید آکادمیک و مسئولین شهری، جشنی به مناسبت هفته معمار، بزرگذاشت  روز معلم و استاد، و نمایشگاه آثار معماری و ... برخی بخش‌های این فستیوال خواهد بود.

دبیر نخستین فستیوال معمار از برپایی غرفه‌هایی با هدف ارائه آثار دانشجویان معماری دانشگاه شیراز خبر داد و گفت: این رویداد توسط گروه فنی و مهندسی ایده و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز مدیریت می‌شود.


انتهای پیام