• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4280-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نقش گفته‌ی سعدی بر کتیبه‌ی خوشنویسان فارس

رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس از برپایی نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «گفته‌ سعدی» در سالروز بزرگداشت شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی در این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مجید چیزفهم دانشمندیان دوشنبه 27 فروردین به خبرنگاران گفت: خوشنویسان استان فارس تا روز 29 فروردین مهلت دارند که آثار خود را برای شرکت در نمایشگاه گفته‌ی سعدی، به انجمن خوشنویسان در شیراز ارسال کنند.

چیزفهم با بیان اینکه تنها آثار خوشنویسانی که دارای درجه‌ی فوق ممتاز و بالاتر هستند، در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد، گفت: نمایشگاه گفته‌ی سعدی، یکم اردیبهشت در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس گشایش می‌یابد.

رییس انجمن خوشنویسان استان فارس با بیان اینکه این نمایشگاه گوشه‌ای از ارادت هنرمندان فارس به شیخ اجل سعدی شیرازی محسوب می‌شود، به هنرمندان تاکید کرد که آثار خود را به صورت پاسپارتو قاب گرفته و ارسال کنند.

ارتباط آثار با اشعار یا حکایت‌های سعدی، از دیگر شروطی بود که چیزفهم، برای هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این نمایشگاه تعیین کرد.

رییس انجمن خوشنویسان فارس اضافه کرد: امکان شرکت دادن آثار در تمام خطوط خوشنویسی فراهم خواهد بود به شرط آنکه هنرمند دارای درجه‌ی فوق ممتاز یا بالاتر در هنر خوشنویسی باشد.


انتهای پیام