• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس:

هیچ خلاء قانونی برای کار نکردن در مبارزه با موادمخدر نیست

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، اعتقاد دارد که هیچ خلاء قانونی و عذری برای کار نکردن در عرصه‌ی مبارزه با موادمخدر وجود ندارد و همه‌ی سازمان‌ها و اداره‌ها و افراد در این زمینه مسئول هستند. 

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس محمدرضا ابراهیمی دوشنبه 24 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و وزیر کشور در خصوص مبارزه‌ با موادمخدر، گفت: به استناد نظرسنجی‌های اجتماعی و مطالعات انجام شده، مبارزه با پدیده شوم موادمخدر از مطالبات اصلی مردم به‌شمار می‌رود.

او مواد مخدر را از مخرب‌ترین آسیب‌ها در کشور برشمرد و با تصریح اینکه اعتیاد و موادمخدر برای هر جامعه‌ای یک تهدید جدی محسوب می‌شود، گفت: اعتیاد امنیت و سلامت کشورها را هدف قرار می‌دهد لذا  جامعه‌ نیازمند ایجاد دیواری بلند و مقاوم در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن است و برای ایجاد چنین مانعی، باید نهضتی عمومی شکل بگیرد .

اين مقام مسئول در استان فارس بيان داشت: وقتی کسی وارد حیطه اعتیاد شود، یکسری شرایط روحی، جسمی و مکانیزم بدن اتفاق می‌افتد که جدا شدن از آن بسیار سخت بوده و به همراه آن آسيب‌هاي ديگر نيز شكل مي‌گيرد.

ابراهيمي افزود: باید همه مردم را در امر مبارزه با مواد مخدر درگیر کنیم و یک جریان‌سازی ایجاد شود؛ صرفاٌ با کارهای دولتی نمی‌شود کاری از پیش برد؛ هر موضوعی را اگر بخواهیم پایه‌دار در جامعه ثبت کنیم، باید تبدیل به باور و اعتقاد شود و بهترین ظرفیت ایجاد باور در جامعه ما، استفاده از ظرفیت دینی و اخلاقی جامعه است.

وي به ابلاغ طرح ملي مبارزه همه جانبه با مواد مخدر، روانگردان‌ها و پيش‌سازها با رويكرد اجتماعي در برنامه ششم توسعه در فاصله زماني سال 1396 تا 1400 اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای طرح ملي يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور است که باید تمام دستگاه‌ها مطابق مفاد آن نسبت به اجراي وظايف خود در سطح جامعه اقدام کنند.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس اضافه کرد: وقتی به اسناد بالادستی نگاه می‌کنیم هیچ خلاء قانونی و هیچ عذری برای کار نکردن وجود ندارد و زمینه برای تلاش وافر همه‌ی دست‌اندركاران وجود دارد.

ابراهيمي گفت: انتظار مي‌رود که به طرح ملی مبارزه با مواد مخدر توجه بیشتری شود؛ چرا که این طرح، پایه و اساس برنامه‌ریزی‌های امسال محسوب می‌شود؛ دستگاه‌های استانی نیز باید سهم خود را در مبارزه با مواد مخدر مشخص کنند.

او بر لزوم برگزاری جلسات کمیته‌های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر تاکید و اضافه کرد: در این جلسات باید میزان اثربخشی اقدامات بررسی و ارزیابی شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: اجرای دقیق و موثر برنامه‌ها در این حوزه باید به کاهش دسترسی به موادمخدر و کاهش نرخ بروز و شیوع اعتیاد شود.


انتهای پیام