• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4074-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

احداث بزرگراه گلبهار زمینه ساز توسعه گردشگری در جنوب شیراز است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز ساخت بزرگراه گلبهار در کنار رودخانه چنارراهدار را موجب اصلاح این رودخانه و تبدیل منطقه به یک محور گردشگری عنوان کرد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو صبح پنجشنبه 17 خرداد در حاشیه بازدید فرماندهان آجا از اراضی توسعه جنوب شیراز، با بیان اینکه بزرگراه گلبهار در جنوب رودخانه چنارراهدار در منطقه 9 شهرداری شیراز ساخته می شود، گفت: طراحی این بزرگراه با نگاهی آینده نگرانه برای استفاده تمامی شهروندان خواهد بود .

وی این نگاه را در کنار ساخت بزرگراه، توسعه فضای سبز و بهره گیری شهروندان از ارتفاعات مناسب و امکانات تفرجگاهی آتی الاحداث در این منطقه از شیراز ارزیابی کرد .

معاون شهردار شیراز بر تعیین تکلیف اراضی ارتش و نیز حفظ یکپارچگی در این زمین ها در راستای بهره برداری راهبردی این نیرو تاکید کرد و افزود: ساخت بزرگراه گلبهار برای رونق جنوب شهر شیراز الزامی است .

وی با اشاره به ساخت تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی و بزرگراه مهدیه و اتصال به بزرگراه توسعه جنوب(گلبهار) با احداث تقاطع غیرهمسطح مهدیه-امیرکبیر گفت: این بزرگراه رینگ شهری را در جنوب شیراز تکمیل می کند .

مهندس آرگیو با بیان اینکه پروژه های شهرداری بر اساس طرح جامع و تفصیلی کلانشهر شیراز ساخته می شود خاطرنشان ساخت: هرگونه همکاری از سوی شهرداری شیراز برای توسعه ی این کلانشهر با ارتش و دیگر دستگاه های دخیل در مدیریت شهری انجام می‌شود.

براساس این گزارش، امیر سرتیپ ارجمندی، معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و امیر سرتیپ جمشیدی فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد، در این بازدید حضور داشتند.

بزرگراه گلبهار که در جنوب شیراز اجرایی می‌شود، 8 کیلومتر طول دارد و از اراضی ارتش عبور خواهد کرد.


انتهای پیام