• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4274-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر دفتر بازرسی توزیع برق شیراز توصیه کرد:

قبل خرید یا اجاره ملک از صحت کنتور برق محل مطمئن شوید

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه‌گيري شركت توزيع نيروي برق شيراز بر لزوم اطمینان از سلامت لوازم اندازه‌گیری برق (کنتور) قبل از خرید یا اجاره املاک تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سعید موثقی پنجشنبه 17 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: شهروندان و مشتركان برق به منظور پيشگيري از بروز هرگونه تبعات حقوق و مالي ، حتماً قبل از هرگونه خريد و انتقال و يا حتي اجاره ملك اعم از مسكوني ، تجاري ، اداري و خدماتي نسبت به انجام استعلام هاي لازم از شركت توزيع نيروي برق شيراز اقدام كنند .

موثقي گفت: بارها شاهد بوده‌ايم كه به دليل وجود اشكال در دستگاه‌هاي اندازه‌گيري، شخصي پس از خريد يا اجاره‌ي يك واحد مسكوني، تجاري يا خدماتي، با حجم بالاي بدهي يا جرائم ناشي از دستكاري كنتور برق، مواجه شده‌اند .

او با تصريح اينكه شركت توزيع نيروي برق در صورت وجود مشكل در دستگاه‌هاي اندازه‌گيري مشتركان برق، آخرين مالك و بهره‌بردار را مسئول پرداخت بدهي‌ها و جرائم مي‌داند، گفت: بروز اشكال در لوازم اندازه‌گيري ممكن است به دلايل فني يا به واسطه‌ي دستكاري در اين لوازم ايجاد شده و موجب افزايش هزينه‌ها و ساير اشكالات فني و ايمني در سيستم برق‌رساني شود .

موثقي با بیان اینکه توزیع برق شیراز با طراحي نرم افزار هوشمند قادر به شناسايي مشتركينی است كه اقدام به دستكاري لوازم اندازه گيري يا استفاده غير مجاز از برق می‌کنند، گفت: با شناسايي اين مشتركين به‌عنوان مشتركان مشكوك، گروه‌هاي اجرايي گشت ويژه بازرسي برای بازديد و حذف برق هاي غير مجاز نامشهود آنان اقدام می‌کنند.

  مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه‌گيري شركت توزيع برق شيراز با اشاره به قانون جديد مصوب مجلس شوراي اسلامي در خصوص مجازات استفاده كنندگان غير مجاز از برق، گفت: هر شخصي كه مبادرت به استفاده غير مجاز از برق كند علاوه بر الزام به پرداخت بهاي برق خدمات مصرفي و جبران خسارت وارده به شركت‌هاي توزيع برق، متناسب با راي دادگاه جريمه مي‌شود .

او با تاکید براینکه در سیستم جدید طراحی شده، به یقین تخلفات سهوی یا عمدی مشترکان شناسایی و با متخلف برابر قانون برخورد می‌شود، به مشترکان توصیه کرد که از دستکاری لوازم اندازه‌گیری یا استفاده غیرمجاز از برق امتناع کنند.

موثقي در ادامه گفت: شركت توزيع نيروي برق شيراز با اجراي طرح فهام ( فرا سامانه هوشمند اندازه‌گيري و مديريت انرژي مشتركين) و نصب كنتورهاي هوشمند با قابليت قرائت، كنترل و تست لوازم اندازه‌گيري مشتركين از راه دور، امكان بررسي هر گونه دستكاري در كنتور برق و اخذ برق غير مجاز به صورت نرم افزاري را دارا است .

او گفت: امکان درخواست تست کنتور و دریافت برق آزاد کوتاه مدت از طریق مراجعه سایت شرکت به نشانی   www.shirazedc.co.ir  به شکل غیر حضوری فراهم شده است؛ شهروندان می‌توانند علاوه بر موارد فوق گزارش‌های خود در خصوص تخلف را از طریق سایت یاد شده یا سامانه پیامکی 3000121000 به دفتر بازرسی شرکت توزیع نیروی برق شیراز اطلاع دهند.

  موثقی يكي از معضلات شیراز را استفاده غيرمجاز دست‌فروشان و فروشندگان سيار از برق عنوان و اضافه كرد: براي مقابله تاثيرگذار با وانت‌هاي عرضه‌كننده ميوه و تره‌بار و يا ساير كالاها كه از برق‌غيرمجاز استفاده مي‌كنند، ضمن هماهنگي با دستگاه قضايي، شماره پلاك اين خودروها را اعلام و زمينه توقيف خودرو فراهم مي‌شود .

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري با برشمردن سرمايه فرهنگي به عنوان مهمترين سرمايه جامعه، خاطرنشان كرد: در بسیاری از مواقع مشتركين به دليل نداشتن اطلاعات لازم ناخواسته و ندانسته از برق غير مجاز استفاده مي كنند كه با اطلاع رساني مستمر و اصلاح فرهنگ عمومي جامعه بخش قابل ملاحضه اي از برق‌هاي غير مجاز كاسته می‌شود.


انتهای پیام