• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شیراز:

نابودی باغ‌های قصردشت یعنی از دست رفتن سرمایه‌‌های معنوی شیراز

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اهمیت‌ باغ‌های قصردشت برای شیراز، تاکید کرد که تداوم روند نابودی باغ‌ها، به معنی از دست رفتن مهمترین سرمایه‌ی معنوی و زیست‌محیطی شیراز است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از پایگاه خبری شهردرای شیراز، نوذر امامی در آیین معارفه سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز با انتقاد از روند کاهش وسعت باغ‌های قصردشت شیراز اضافه کرد: اگر نابودی این باغ ها ادامه پیدا کند، شیراز مهم ترین سرمایه معنوی و زیست محیطی خود را از دست می دهد.

امامی تأکید کرد: برای حفظ 600 هکتار باقیمانده از 3هزار هکتار باغ های قصردشت، باید  به باغداران اجازه داد از املاکشان منفعت اقتصادی کسب کنند تا انگیزه حفظ و نگهداری باغ هایشان را داشته باشند .

عضو شورای شیراز همچنین گفت: قانون شکنی و منفعت طلبی که امروز یک اپیدمی شهریست، در شهرداری جایی ندارد و باید از چرخه مدیریت شهری حذف شود .

امامی با بیان اینکه حساس ترین نقطه شهرداری، معاونت شهرسازی و معماری و حوزه کنترل و نظارت است که بیشترین ارتباط را با شهروندان دارد،  اضافه کرد: برخورد مناسب، قانون گرایی، رعایت عدالت و در نظر گرفتن منفعت شهر و شهروندان باید مهمترین دستورالعمل در این جایگاه باشد.

امامی با اشاره به روند صدور پروانه در شهرداری ها و ضرورت اصلاح آن و کاهش زمان ارائه خدمت به مراجعان شهرداری گفت: سخت گیری‌های بسیار در این روند، زمینه را برای یافتن راه های میان بر توسط مردم و در نتیجه آن، فساد در سیستم اداری ایجاد می کند.

این عضو شورای شیراز گفت: با این رویکرد، برخورد مناسب کارشناسان و تلاش برای حذف سخت گیری های بی مورد و تسریع و تسهیل در امور، می تواند جایگاه شهرداری را در ذهن مردم ارتقا داده، رضایت نسبی آنها را ایجاد و زمینه احیای اعتماد مردم به نظام را فراهم کند .

امامی خاطرنشان کرد: شورای پنجم کمیته آسان سازی، کاهش صدور پروانه و پایان کار را ایجاد کرده و کار را به شکل جدی دنبال می‌کند اما تاکنون در این زمینه اتفاقی نیفتاده است.

این عضو شورای شیراز گفت: به نظر می رسد بازتاب عملکرد شهرداری بین مردم چندان خوب نیست و مجموعه شهرداری در راه انجام وظایف خود باید کمی جدی تر و سخت گیرانه تر عمل کند. در این مسیر اعضای شورا نیز اگر تا کنون ارباب رجوع شهرداری بودند و به راحتی از عملکرد آن انتقاد می کردند، امروز باید در جایگاه مسئول به جای انتقاد، گره گشای مسایل باشند .


انتهای پیام