• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد:

لزوم ورود بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد به بحث اوقات فراغت

معاون h مور جوانان ورزش و جوانان استان فارس با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد به بحث اوقات فراغت، گفت : بی‌توجهی به اوقات فراغت موجب بروز پیامدهای ناگوار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي رضايي دوشنبه ٢١ خرداد در جلسه برنامه‌ريزي اوقات فراغت تابستان بيان كرد: هر چه جامعه به سمت صنعتی و شهری شدن پیش می‌رود نیاز سرگرمی در اوقات فراغت بیشتر احساس می‌شود.

وی از اوقات فراغت به عنوان آینه فرهنگ جامعه یاد کرد و با تأکید بر اهمیت این مقوله در مفاهیم جامعه شناسی، افزود : اینکه ما برای چگونه گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان جامعه خود چگونه برنامه‌ریزی کنیم، ارتباط مستقیم با چارچوب جامعه‌‌ای دارد که ما انتظار داشتن آن را می‌کشیم.

معاون اداره‌كل ورزش و جوانان فارس كه معتقد است هیچ دستگاهی جز ورزش و جوانان به اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را جدی نگرفته است، گفت: تنها آموزش‌وپرورش استان سال گذشته در اقدامی مشترک با اداره‌کل ورزش و جوانان از امکانات ۵۰ مدرسه برای عملیاتی شدن برنامه‌های مربوط به اوقات فراغت استفاده کرده است.

وی تصریح کرد: تحقیقات نشان داده که سوق دادن نوجوان و جوان به سمت نشاط اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های اوقات فراغت می‌تواند عامل مهمی در کاهش شدن آسیب‌های اجتماعی باشد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه به برگزاری چندین دوره جشنواره نشاط و امید در محلات شیراز و چند شهرستان استان اشاره و اضافه کرد : تا آنجا که توانسته‌ایم برنامه‌ریزی و اجرای اینگونه برنامه‌ها را در قالب سازمان‌های مردم نهاد به خود جوانان واگذار کرده‌ایم.

رضایی خواستار توجه بیش از پیش دستگاه‌های مختلف ظرفیتهای جوانان و سازمان های مردم نهاد جوان شد و گفت: ما ایجاد نشاط در جامعه را وظیفه خود می‌دانیم که بخشی از آن مسئولیت ذاتی و بخشی دیگر مسئولیت اجتماعی ماست.انتهای پیام