• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی:

ماهیانه 70 عمل جراحی قلب در بیمارستان نمازی انجام می‌شود

رئیس بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی گفت: هر ماه حدود 70 عمل جراحی قلب به‌عنوان یک خدمت فوق‌تخصصی پزشکی در این بیمارستان و با تعرفه‌ی دولتی انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، منصور جنتی سه‌شنبه 22 خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی نخستین علت مرگ و میر در دنیا قلمداد می‌شود، خاطرنشان کرد:  پیشرفت‌های شگرفی در زمینه درمان این دسته از بیماری‌ها انجام شده و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز همگام با دیگر اساتید کشور، به واسطه این پیشرفت‌ها، توانسته‌اند جراحی‌های مهمی را در کشور انجام دهند.

وی افزود: هم‌اینک تعداد زیادی از اعمال پیچیده مادرزادی و تعویض دریچه از طریق آنژیوگرافی و جراحی‌های تخصصی قلب، به همت اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز و برای درمان بیماران منطقه جنوب کشور انجام می‌شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: توسعه فضای بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به بیماران و موجب ارتقا کیفی خدمات و جلوگیری از انتقال بیماران برای دریافت خدمات "ساب آی سی یو" به دیگر مراکز شده و تعداد تخت‌های آی سی یو جراحی قلب نیز به سیزده تخت افزایش یافته است.

جنتی با اشاره به فعالیت 21 ساله بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی شیراز، گفت: بخش مراقبت‌های ویژه جراحی قلب مرکز آموزشی - درمانی نمازی از سال 1376 آغاز به کار کرده و از ابتدا تاکنون، انجام 16 هزار و 750 جراحی فوق تخصصی قلب را برای بیماران کودک و بزرگسال، در کارنامه خود ثبت کرده است.


انتهای پیام