• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-4973-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس :

کارت منزلت سالمندان باید با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط صادر شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: کارت منزلت سالمندان باید به صورت هماهنگی و یکپارچه با هماهنگی دستگاه های ذیربط صادر شود .

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، هادی پژوهش در اولین جلسه شورای سالمندان استان در سال ۹۷ با بیان این که ۱۰۵ شهرداری استان و دو هزار و ۱۰۷ دهیاری باید برآوردی در خصوص تعداد سالمندان استان داشته باشند، اظهار کرد: صدور کارت منزلت سالمندان بدون چند گانگی و یکدست توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صادر شود و در همه استان مورد پذیرش قرار گیرد تا احترام سالمندان محفوظ بماند .

وی با اشاره به این که برای تامین هزینه اجرای طرح کارت منزلت سالمندان در استان فارس شهرداری‌ها باید مشارکت کرده و بخشی از هزینه‌ها را نیز با مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان فارس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تامین کند، گفت: اجرای این طرح تاثیر مثبتی در تکریم سالمندان دارد و باید با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تقدیر از کمیته‌های زیرمجموعه شورای سالمندان استان در خصوص تشکیل جلسات و ارائه پیشنهادات، افزود: پیشنهادات کمیته‌ها باید پس از بررسی توسط سازمان بهزیستی، به جلسه شورای سالمندان استان ارائه شود و پس از بررسی لازم مورد تصویب قرار گیرد .

پژوهش همچنین از پیگیری طرح‌هایی برای افزایش رفاه سالمندان در سطح استان فارس خبر داد و اظهار امیدواری کرد: اجرای این طرح‌ها موجب تکریم هرچه بیشتر سالمندان در جامعه شود .

در این جلسه گزارش عملکرد شهرستان جهرم در خصوص رسیدگی به امور سالمندان ارائه و مورد بحث قرارگرفت.

 


انتهای پیام