• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو شورای شهر شیراز عنوان کرد:

پوشش حداکثری سیستم فاضلاب شهری راهی برای مقابله با بحران آب

عضو شورای شهر شیراز پوشش حداکثری سیستم جمع‌آوری فاضلاب شهری و خداحافظی با چاه‌های سنتی جذبی را از عواملی  که مدیریت شهری با تمرکز بر آن می‌تواند به بهبود وضعیت بحران آب در این کلانشهر کمک کند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سیرس پاک‌فطرت چهارشنبه 23 خرداد در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه 14 تا 17 شهر استان فارس در وضعیت حاد کم‌آبی قرار دارد که شش شهر آن با مشکل جدی‌تری رو به رو است، خواستار ورود جدی مدارس به این مقوله، توسعه دستگاه‌های آب شیرین‌کن و نصب شیرهای کاهنده آب شد.

وی همچنین با بیان اینکه شهرداری از مجموعه‌هایی است که از منابع آبی زیادی استفاده می‌کند، افزود:‌ هنر مدیریت امروز در کلانشهر شیراز، مدیریت بحران است.

این عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با بیان اینکه هنر مدیریت سازمان فضای سبز شهرداری شیراز این است که با نبود آب فضای سبز و درختان را حفظ کند، گفت: علی‌رغم آنکه باید استفاده از چمن به کمترین حد برسد اما مشاهده می‌شود که در مکانی مانند زیر پل معلم شیراز به تازگی چمنکاری شده است. 

پاک‌فطرت لزوم توجه به استفاده از کیسه‌های کاغذی یا پارچه‌‌ای، تغییر الگوی کشت و فرهنگسازی در شهروندان برای مصرف بهینه‌ی آب را از راهکارهای مواجهه با کم‌آبی دانست.

عضو شورای شیراز  با تصریح اینکه تابستان پیش‌رو با توجه به مشکلات خشکسالی و کم‌آبی تابستان سختی خواهد بود، از اصحاب رسانه خواست در حد رسالت خود به فرهنگسازی در این ایام بپردازند.


انتهای پیام