• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3580-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز خبر داد:

ساخت تندیس و سردیس مشاهیر شیراز

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سردیس و تندیس مشاهیر شهر توسط اساتید ساخته می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، لیلا دودمان در جلسه‌ی کمیسیون اجتماعی شورای شیراز گفت: در بودجه سال ۹۷ردیفی را به عنوان تکلیف بودجه قرار دادیم و مقرر شد شهرداری به منظور معرفی مشاهیر ادبی، هنری، علمی و فرهنگی نسبت به ساخت تندیس و سرتندیس این شخصیت‌ها اقدام کند .

وی گفت: ابتدا مکان‌یابی برای نصب این المان‌ها انجام و پس از آن ساخت سردیس و تندیس‌ها در قالب یک فراخوان ملی به مسابقه گذاشته خواهد شد.

دودمان گفت: المان‌های شهری باید متناسب با ضرورت جامعه و همچنین زیبایی شهری به صورت انتزاعی و مفهومی باشد و چه بهتر که به سمت فضای مدرن در این قسمت حرکت کنیم .

وی افزود: با هدف نامگذاری خیابان‌ها و اماکن و سازه‌های مختلف به نام مشاهیر شیراز و فارس، مکاتبه‌ای با شورای نامگذاری شورای شهر شیراز انجام شده است.

دودمان با اشاره به وقوع اتفاق جدید در حوزه‌ی نشاط اجتماعی گفت: پخش مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق تلویزیون شهری واقع در پارک آزادی، اقدامی است که قطعا با استقبال مردم شیراز روبرو خواهد شد.

این عضو شورای شهر شیراز گفت: در راستای تقویت زیر ساخت‌های فرهنگی مطالعات فاز اول پردیس بزرگ فرهنگی، قرائت خانه، سالن سینما محله و انجام مناقصه‌ی سالن‌های نمایشی پارک نماز مد نظر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا قرار دارد.

براساس این گزارش، سیروس پاکفطرت عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شیراز نیز در این جلسه خواستار جابجایی سردیس‌های نصب شده مقابل ارگ کریمخانی در مکانی مناسب‌تر شد.


انتهای پیام