• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون عمرانی استانداری فارس:

موانع اجرای طرح‌های عمرانی فارس برطرف می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در نشست هایی که با دستگاه های مختلف اجرایی برگزار و همچنین بازدیدهایی که از طرح های عمرانی آنها انجام می شود، موانع فرا روی این پروژه ها شناسایی و رصد و نسبت به رفع آنها اقدام خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت الله رحیمی چهارشنبه 17 مرداد در حاشیه نشست بررسی طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: در قالب این نشست ها و بازدیدها بررسی می شود که مشکلات کدام پروژه ها را می توان با پیگیری در استان حل و فصل کرد و رفع موانع و مشکلات پیش روی کدام طرح ها نیازمند پیگیری در سطح ملی است.

وی، با اشاره به در پیش بودن هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در فرصت باقی مانده ضمن بررسی شرایط طرح های تکمیل شده یا در شُرف تکمیل، با رفع موانع پیش روی برخی پروژه ها آنها را به سرعت تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: بررسی طرح های عمرانی و در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی استان بیانگر این مطلب است که در هفته دولت 62 پروژه درمانی این دانشگاه آماده بهره برداری است.

رحیمی اظهار داشت: آنچه مسلم است اینکه بازدید، رصد، پیگیری مستمر و تشکیل نشست های ماهیانه، ضمن اینکه منجر به شناسایی نواقص و کمبودها خواهد شد، روند اجرا و تکمیل پروژه ها را نیز شتاب می بخشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بیان کرد: همه می دانیم که دولت به ویژه در وضعیت کنونی با وجود مواجه شدن با شرایط سخت مالی در حد امکان و توان نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه ها اقدام کرده و می کند، بنابراین باید با پیگیری و شناسایی موانع پیش رو و رفع آنها کمک کنیم که این طرح ها هرچه زودتر به مرحله بهره برداری برسند.

رحیمی، در مورد مصوبات جلسه بررسی پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان و موارد مطرح شده در این نشست هم گفت: در این جلسه مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی فهرست طرح هایی را که در آن با پیمانکاران ذی ربط با مشکل مواجه شده اند با ذکر دلایل کافی برای طرح در کمیته پیمان شورای فنی ارایه دهد.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد که در اجرای تمام پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اعم از پروژه های خیرساز و طرح هایی که با اعتبارات دولتی ساخته می شود در زمینه طراحی و نظارت از خدمات مهندسان مشاور ذیصلاح استفاده شود و اجرای پروژه ها تا حد ممکن در قالب برگزاری مناقصه به پیمانکاران ذیصلاح واگذار شود.

رحیمی ادامه داد: در ارتباط با اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان فیروزآباد هم مقرر شد که با درخواست کتبی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان و با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی فارس از اراضی تفکیکی فاز 2 فیروزآباد زمین مورد نیاز با کاربری درمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.

معاون عمرانی استانداری فارس افزود: در این نشست، مشکلات بیمارستان شماره 2 نمازی شیراز بررسی و راهکارهایی برای رفع مشکل معارضان اندیشیده شد.


انتهای پیام