• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2876-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جشن سالروز تاسیس جهاددانشگاهی در فارس برگزار شد/
بابایی: تحول را با امید به آینده ملاک قرار داده‌ایم

جشن گرامی‌داشت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور جهادگران عضو این نهاد در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، جشن گرامی‌داشت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور رئیس، معاونان و اعضای جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

در این مراسم از اعضای نمونه‌ی جهاددانشگاهی فارس و سردبیران، خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا، تجلیل شد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در مراسم بزرگداشت سالگرد تاسیس این نهاد انقلابی، گفت: در سال ۱۳۵۹ و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) با دوراندیشی دستور تاسیس این نهاد را صادر فرمودند.

مظاهر بابایی با اشاره به توصیفات مقام معظم رهبری از جهاددانشگاهی و فعالیت‌های علمی، فرهنگی، فناوری و پژوهشی، آموزشی و ... این نهاد انقلابی، لزوم تداوم مسیر جهادی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را یادآور شد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در فارس از نیروهایی خدوم، متعهد و دارای توان علمی و اجرایی مطلوب تشکیل شده است، بهره‌وری بیشتر را در گرو امید به آینده‌ای شکوفاتر دانست و گفت: امسال هفته‌ی منتهی به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی را فرصتی مغتنم برای معرفی هرچه بهتر این نهاد و کارکردها و توانمندی‌های آن اختصاص دادیم.

بابایی با اشاره به حضور جهادگران دانشگاهی در نماز جمعه و طرح توانمندی‌های این نهاد برای نمازگزاران و مخاطبان، گفت: برای اولین بار و با همکاری جهادگران قدیمی جهاددانشگاهی فارس زمینه‌ی حضور در شورای شهر شیراز و بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات در مورد این نهاد فراهم شد.

وی با بیان اینکه حضور شهردار و معاونان و مدیران شهرداری شیراز در جهاددانشگاهی فارس فرصتی بود برای معرفی توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود، برآیند این فعالیت‌ها را مثبت ارزیابی و از انعکاس بیش از پیش اخبار اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در رسانه‌ها به‌عنوان یک اولویت یاد کرد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری اینکه ما بیشتر از اعتبارات دولتی به درآمدهای خود متکی هستیم، کسب درآمد بیشتر را منجر به رشد سریعتر این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: عزم ما برای نمود دادن بخشی از ظرفیت‌های بالفعل و تقویت پتانسیل بالقوه‌ی جهاددانشگاهی فارس جزم است و قطعا در این مسیر همراهی تمام کارکنان را نیازمند هستیم.

بابایی ضمن تصریح اینکه برای رسیدن به شاخص‌های مطلوب نیازمند همکاری بیشتر و تلاش مضاعف تمام اعضای جهاددانشگاهی هستیم، این نهاد را دارای توانمندی‌های فراوانی در ابعاد علمی، تحقیقاتی، فناوری و فرهنگی دانست.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس همچنین به ظرفیت رسانه‌ای این نهاد اشاره و از آن به‌عنوان یک ویژگی بارز یاد و اضافه کرد: امروز در اختیار داشتن رسانه می‌تواند بسترساز تسریع در حرکت‌ها و اجرای برنامه‌های تعالی محور جهاددانشگاهی باشد. 


انتهای پیام