• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو شورای شهر شیراز:

شورا به‌دنبال احقاق حقوق فروش رفته‌ی شیراز است

نایب رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز ماموریت این نهاد را احقاق حقوق فروش رفته‌ی شهر دانست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس قاسم مقیمی پنجشنبه ۱۸ مرداد در جلسه‌ی شورای سرمایه‌گذاری گفت: سازمان دولتی، ارگان و نهاد اداری باید سهم شهرداری را بدهند چون سهم شهر است و همگان بدانند که حق شهرداری قابل بخشش نیست .

او گفت: سال‌هاست که برخی افراد و سازمان‌ها با استفاده از موقعیت اجتماعی و سازمانی خود با عناوین مشارکت در سرمایه گذاری و ساخت و سازهای تعاملی، به انعقاد قرار داد با شهرداری مبادرت کرده و پس از گذشت مدت قرارداد به دلیل انجام ندادن تعهدات با بهره‌گیری از رانت‌های مختلف و ارتکاب تخلفات زیاد به فکر دور زدن شهرداری افتاده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر گفت: بررسی پرونده‌ها به خصوص مالی و حقوقی انرژی زیادی از نیروهای شهرداری می‌گیرد به همین دلیل شهرداری دیگر نباید بازیچه سرمایه‌گذار نماها شود .

  مقیمی بازگشت حقوق مادی و معنوی شهرداری از سوی سود جویان را بازگشت حق عمومی شهروندان دانست و گفت: سال‌هاست شهرفروشی در این شهر از سوی برخی مدیران و متولیان انجام می‌شود اما شورای پنجم و شهرداری شیراز مطالبه‌ای بزرگتر و مهمتر از احقاق حقوق فروش رفته شهر و شهرداری ندارند .انتهای پیام