• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-4280-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

همایش شیرخوارگان حسینی در شیراز برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در ۵۰۰ نقطه از استان فارس و با محوریت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در شیراز برگزار شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح جمعه 23 شهریور و همزمان با سراسر کشور بزرگترین اجتماع مادران به همراه فرزندان شیرخوارشان با عنوان شیرخوارگان حسینی در پانصد نقطه از استان فارس و با محوریت حرم سوم اهل بیت(ع) و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در شیراز برگزار شد.

این مراسم که به طور مستقیم از شبکه های مختلف سیمای جمهوری اسلامی پخش و توسط ده ها عکاس و خبرنگار از خبرگزاری ها و رسانه های معتبر داخلی پوشش داده شد؛ در بزرگداشت روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) برگزار شده است.

این مراسم در واقع بیان کننده داستان اتفاقی بزرگ و تاثیرگذار است که بیش از هزار سال قبل رخ داد و منشا آغاز حرکتی شد که تا امروز تداوم داشته و هر روز گسترش بیشتری در اقصی نقاط جهان پیدا می کند؛ راوی این داستان مادران و فرزندان شیرخوار و زبان روایت احساس و شور و عاطفه ای ماندگار در قلب های همه عاشقان و پیروان سردار عشق و انسانیت و آزادگی است.

شیرخوارگان مشارکت یافته در این مراسم معنوی و همایش عظیم؛ لباسهای سبز که نماد پرچم علوی است پوشیده و پیشانی بندهایی مزین به اسماء ائمه معصومین و فرزندان شهید حسین ابن علی(ع) بر سر دارند. فرزندانی که از اکنون خود را حاملان پرچم حضرت مهدی صاحب زمان(عج) به جهانیان معرفی می کنند.

مادران شرکت کننده در این مراسم پرشور، نذرنامه ای را قرائت کرده و کودکانشان را نذر راهی بی انتها در مسیر ظالم ستیزی می کنند که امام حسین(ع) در کربلا آغازگر آن بوده است.

آنان بلند فریاد می زنند: «یا صاحب‌الزمان (عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن، یا مسیح حسین (ع)، یا علی اصغر (ع) ادرکنی ».

به گزارش ایسنا؛ همایش شیر خوارگان حسینی که علاوه بر پانصد نقطه در فارس در پنج هزار نقطه از کشور و بیش از چهل کشور جهان برگزار شد.


انتهای پیام