• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-4573-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

شرکت نکردن رئیس‌جمهور در نشست سازمان ملل به صلاح نیست

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم شرکت رئیس‌جمهور در نشست سازمان ملل آن هم با رویکرد تهاجمی گفت: قهر ایران با مجامع بین‌المللی معنایی ندارد. آقای رئیس جمهور باید در نشست سالانه سازمان ملل حضور پیدا کرده و حقانیت ایران در موضوع هسته‌ای را اعلام کند .

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در تبیین دلایل حضور رئیس‌جمهور در نشست سالانه سازمان ملل گفت: در این دوره آمریکا رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل است. آن هم نشستی که معمولا کشورها برای طرح دیدگاه‌های خود در موضوعات خارجی و بین‌المللی استفاده می‌کنند .

وی افزود: آقای روحانی می‌تواند از این فرصت استفاده کرده و به عنوان یک مدعی سخن بگوید. او باید به نمایندگی از مردم کشورمان اقداماتی که در طول سال‌های بعد از انقلاب علیه‌ ما انجام شده و پیامدهایی را به دنبال داشته اعلام نماید. بدرفتاری‌های بی‌مبنا و خارج از ضوابط نسبت به ایران انجام شده که نشست سازمان ملل فرصت خوبی برای اعلام این موارد است .

گودرزی تاکید کرد: ما باید به عنوان کشوری مدعی در این نشست شرکت کنیم چون ما کشوری بودیم که پای میز مذاکره آمده و برجام را امضا کردیم اما این آمریکا بود که آن را نقض کرد پس لازم است آقای روحانی در این نشست با رویکرد تهاجمی و اعلام مواضع به حق ایران شرکت کند و اقدامات خارج از عرف دیپلماسی به نظام بین المللی آمریکا به خصوص ترامپ در مواجهه با ایران را برای همگان روشن کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه قهر با مجامع بین‌المللی و عدم حضور در این نشست‌ها معنایی ندارد، گفت: ما باید در این مجامع حاضر شده و حقانیت خود را اعلام کنیم. ما کشوری بودیم که به برجام پایبند بوده و آمریکا آن را نقض کرده است. باید به قطعنامه ۲۲۳۱ اشاره شود که در آن هر گونه تحریمی را منع کرد اما آمریکا به آن پایبند نبود .

گودرزی با تاکید مجدد بر اینکه عدم حضور رئیس جمهور در نشست سازمان ملل به صلاح نیست، گفت: باید خروجی این نشست اصلاح رفتار آمریکا و کشورهای همراهش باشد همچنین از آمریکا خواسته شود که نسبت به رفتارهایش توضیح دهد .


انتهای پیام