• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-6180-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مديركل منابع طبيعي فارس عنوان کرد:

وقوع ٨٢ فقره آتش سوزي در مراتع و جنگل‎های فارس

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري فارس از وقوع ٨٢ فقره آتش‌سوزي از ابتداي سال ٩٧ تاكنون در استان خبر داد و وسعت آن را ٣٧٢ هكتار از اراضي مرتعي و جنگلي اعلام كرد.

مهرزاد بوستاني در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، بيان كرد: در مدت مشابه سال گذشته ١٥٢ فقره آتش‌سوزي در وسعت ٤٧٣ هكتاري به ثبت رسيده بود .

وي با بيان اينكه همچنان احتمال آتش‌سوزي وجود دارد، افزود: مقدمات حفاظت از مراتع تحت پوشش همانند ابتداي سال انجام شده است .

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري فارس از مردم خواست تا فصل پايان گرما كه به دليل خشكسالي روند آن تا نيمه پاييز ادامه دارد با سمن‌هاي مردم نهاد و اداره منابع طبيعي شهرستان‌ها همكاري كنند .

بوستاني، فيروزآباد را شهرستاني معرفي كرد كه امسال دچار بيشترين آتش‌سوزي‌هاي مرتعي و جنگلي شده است و گفت: ١٣٠ هكتار از كل وسعت آتش‌سوزي‌هاي شش ماهه اول امسال به تنهايي در اين شهرستان حادث شده است .

مدیرکل منابع طبیعی فارس با بيان اينكه ٩٠ درصد آتش‌سوزي‌ها علت انساني دارد، گفت: هشت نفر در رابطه با آتش‌سوزي‌هاي امسال شناسايي شده‌اند كه پرونده آنها براي رسيدگي و برخورد به دستگاه قضايي ارسال شده است و تعدادي پرونده نيز در مرحله صدور حكم قرار دارد .


انتهای پیام