• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-374-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی فارس:

احداث آزاد راه شیراز اصفهان آلودگی زیست محیطی ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: احداث آزاد راه شیراز اصفهان به ویژه در قطعه هشت آن که از کلانشهر شیراز می‌گذرد، آلودگی به دنبال ندارد یا بسیار ناچیز خواهد بود.

فیروز تکاور در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به انتشار توییتری در یکی از شبکه‌های مجازی توسط یکی از اعضای شورای شهر شیراز مبنی بر بروز آلودگی و مشکل برای این کلانشهر در صورت احداث بخشی از آزادراه شیراز-اصفهان خاطرنشان کرد: قطعه هشت در حال مطالعه این آزادراه مورد نظر این عضو محترم شورای شهر شیراز است.

وی افزود: کسی که به صراحت از الودگی بخشی از این آزاد راه و سرازیری آن به کلانشهر شیراز می‌گوید باید با تجزیه و تحلیل عدد و مستندات ارائه کند و میزان ترافیک و حجم ناشی از ترافیک خودروها که آلودگی به جای می‌گذارند را به ما اعلام کند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با تاکید بر اینکه بخشی از آزاد راه شیراز-اصفهان که از شیراز می‌گذرد آلودگی ندارد و اگر هم آلودگی ایجاد شود بسیار ناچیز است و تاثیری بر هوای موجود این کلانشهر ندارد، خاطرنشان کرد: اعتقادی به آلودگی این آزاده راه که یک بزرگراه شهری محسوب می‌شود، نداریم.

تکاور اظهار کرد: مطالعات اجرایی قطعه هشت این آزادراه که از شیراز می‌گذرد در حال انجام است و به تبع آن ارزیابی زیست محیطی و مطالعات زیستی محیطی نیز پیوست خواهد شد.


انتهای پیام