• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-284-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای جهرم خبر داد:

اجرای طرح کمربند سبز در جهرم

رئیس شورای شهر جهرم از اجرای طرح کمربند سبز در ورودی محور جهرم-شیراز خبر داد و گفت: این طرح به طول 2 کیلومتر و نیم از پل هوایی تا فرودگاه جهرم اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حمید شاکری عصر سه شنبه 10 مهر در جلسهٔ هماهنگی اجرای طرح کمربند سبز، افزود: در این طرح از گونه‌های گیاهی که سریع رشد کند، سازگار با محیط و آب و هوای جهرم و نیازمند به آب کم باشند  استفاده خواهد شد .

وی بیان کرد: با هدف افزایش سرعت اجرای این طرح و هماهنگی بیشتر، کارگروهی متشکل از ادارات مرتبط و خدمات‌رسان ایجاد می‌شود و در این راستا نیز سعی خواهیم کرد از نظرات کارشناسان استفاده کنیم .

رئیس شورای شهر جهرم، با بیان اینکه شهرستان جهرم یکی از شهرهایی است که دِیْن خود را به جمهوری اسلامی ایران ادا کرده است، تاکید کرد: جهت پیشرفت شهرستان باید این شهر با شهرهای کلان کشور و نه شهرهای همردیف خود مقایسه کنیم.

معاون استانداری و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز احداث کمربند سبز را نیاز ضروری شهرستان جهرم دانست و گفت: قطعاً مدیریت شهری تنها بر عهده شهرداری و شورای شهر نیست، بلکه همهٔ ادارات مرتبط باید در این زمینه کمک کنند .

علیرضا صحرائیان با تاکید بر تقویت ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نیروهای شهرداری بیان کرد: کارکنان شهرداری و رؤسای ادارات دو بازوی توانمند مدیریت شهری هستند .

وی توجه به فضای سبز را اجتناب ناپذیر ذکر کرد و آن را از اولویت مهم مدیریت شهری  دانست و تأکید کرد: ورودی جهرم، محور جهرم - قیر و اجرای طرح میدان ورودی شیراز به جهرم مورد توجه قرار گیرد .


انتهای پیام