• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2780-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل ارشاد فارس خبر داد:

بررسی شبکه نامه‌رسانان دوستدار کتاب شیراز

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اجرای ویژه برنامه ای در حوزه کتاب و کتابخوانی به مناسبت ١٧ مهر، روز جهانی پست خبر داد و گفت: به همین مناسبت؛ «شبکه نامه رسانان دوستدار کتاب شیراز» راه اندازی می شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی گفت: شهر شیراز برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران گام‌های مؤثری برداشته که در این مسیر بسترسازی برای ترویج مطالعه در اقشار اجتماع و صنوف مختلف را مد نظر قرار داده است .

وی راه اندازی شبکه های دوستدار کتاب را یکی از این برنامه ها دانست و ادامه داد: به همین منظور «شبکه نامه رسانان دوستدار کتاب شیراز» در آستانه روز جهانی پست ١٦ مهرماه در این شهر اعلام موجودیت می کند .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: بر اساس این طرح با حضور اهالی فرهنگ و رسانه و مدیران اداره کل پست استان فارس، ٥ تن از نامه رسانان فرهنگور شیراز به صورت نمادین به عضویت این شبکه در می آیند .

سهرابی در تشریح این برنامه گفت: در اولین گام از برنامه های « شبکه نامه رسانان دوستدار کتاب شیراز»، ٥٠٠ عنوان کتاب به صورت رایگان به همراه محموله های پستی این شهر، به منازل شیرازیان ارسال می شود .

وی افزود: کتاب های اهدایی به شهروندان شیرازی همگی از آثار شاخص نویسندگان استان فارس هستند که ممهور به عبارت و نماد «شبکه نامه رسانان دوستدار کتاب شیراز» و شعار «نامه رسانان شیراز، حامی کتاب و کتابخوانی» هستند .

سهرابی با بیان اینکه این طرح توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره کل پست فارس و دبیرخانه ستاد هماهنگی جشنواره پایتخت کتاب ایران در استان فارس خاطرشان کرد:  افتتاح شبکه نامه رسانان دوستدار کتاب شیراز روز ١٦ مهرماه ساعت ١٢:٣٠ در سالن اجتماعات اداره کل پست استان فارس برگزار خواهد شد .


انتهای پیام