• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2676-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئيس دانشگاه پیام نور ایران:

رشته‌های مهارتی جایگزین سنتی خواهد شد

رئيس دانشگاه پیام نور وعده داد که طی 2 سال آینده و با برنامه‌ریزی، رشته‌های مهارتی، بین رشته‌ای و دارای بازار کار جایگزین سنتی در این دانشگاه خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدرضا زماني پنج شنبه ١٩ مهر در يك كنفرانس خبري در شيراز با اشاره به افزايس ١.٥ برابري ظرفیت صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه پیام نور، گفت: برای رفاه بیشتر دانشجویان تسهیلاتی از امسال ارائه می‌شود .

وي ادامه داد: با ایجاد تفاهم نامه میان دانشگاه پیام نور و بنیاد علوی از این پس دانشجویان بی بضاعت متقاضي ادامه تحصیل، زیر پوشش بنیاد علوی قرار گیرند و به طور بلاعوض شهریه ها پرداخت می شود.

زمانی با بیان اینکه در گذشته دانشجویان در پرداخت شهریه هنگام شروع و پایان ترم مشکلاتی داشته، افزود: از این پس دانشجویان فقط با یک بار مراجعه به بانک انصار می توانند تمام شهریه دوران تحصیل خود را با ۱.۴ درصد کارمزد به طور اقساط پرداخت کند .

او همچنین اضافه کرد: در تلاش هستیم در آينده با ایجاد کارت دانشجویی ویژه بانک انصار بتوان ۳۰ خدمت در آن پيش بيني کرد .

رئيس دانشگاه پيام نور عنوان كرد: هم اينك نزدیک به ۵۰۰ واحد در کشور  و چهار هزار هیت علمی با ۴۰۰ هزار دانشجو در حال تحصيل در اين دانشگاه هستند .

زمانی با اشاره به فعاليت اين دانشگاه در ۵۰ کشور، خاطرنشان كرد: نزدیک به سه هزار دانشجو خارج از کشور در دانشگاه پیام نور درحال تحصیل اند. بیشتر دانشجویان ایرانی هستند اما در رشته های زبان و ادبیات فارسی و علوم قرآنی دانشجویان غیر ایرانی هم استقبال می کنند .

وي با اعلام خبر همکاری پست جمهوري اسلامي در ارسال کتب آموزشی دانشگاهی نيز گفت: ارسال کتاب به تمام نقاط کشور با ۲۰ درصد تخفیف از شهریور ماه سال جاری اجرا شد .

زمانی همچنين از آغاز تکمیل ظرفیت رشته هاي دانشگاه پيام نور از صبح شنبه ٢١ مهرماه خبر داد .


انتهای پیام