• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1680-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز:

شاهد افت سالانه هنر خوشنویسی هستیم

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز با بیان اینکه شاهد افت سالانه هنر خوشنویسی در استان فارس و شهر شیراز هستیم، تبلیغات اندک و بضاعت مالی کم را دلیل این وضعیت دانست.

مجید چیزفهم دانشمندیان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به وجود 18 شعبه انجمن خوشنویسی در فارس، خاطرنشان کرد: هفت شعبه از تعداد شعبات موجود شورایی اداره می‌شوند.

وی که کمبود فضای آموزشی را از عمده‌ترین مشکلات انجمن خوشنویسی در استان فارس و شهر شیراز می‌داند، افزود: این مشکل تا حدودی با همت و همکاری اداره ارشاد شهرستان‌ های فارس برطرف شده اما به لحاظ اعتبارات فرهنگی و عدم تخصیص سرانه مشخص تاکنون هیچ رقمی به این انجمن اختصاص نیافته است.

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز اضافه کرد: به جز در بعضی از مواقع سال که بودجه‌ای اندک برای ارائه برنامه‌هایی در یادروز حافط و یا سعدی اختصاص می‌دهند، دیگر هیچ بودجه ثابتی به ما تعلق نگرفته است.

چیزفهم که خود دارای تحصیلات مهندسی برق و مدرک هنری استادی خوشنویسی از وزارت ارشاد است و از سال ۶۰ تدریس این هنر را در زمینه خط نستعلیق و ثلث آغاز کرده، عنوان کرد: انجمن خوشنویسان شیراز  زیر مجموعه انجمن خوشنویسان ایران است که از سال 29 هنرجویان به نامی را به جامعه خوشنویسی ایران تقدیم کرده است.

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز یادآور شد: شورایعالی این انجمن همه برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها را برای 380 شعبه در سراسر کشور انجام می‌دهد.


انتهای پیام