• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2374-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

احکام 2 اخلالگر نظام اقتصادی در فارس صادر شد

روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد 2 اخلالگر و مفسد اقتصادی که هفته ‌های اخیر در شیراز محاکمه شده بودند، به حبس طویل المدت، جزای نقدی، اخراج از کشور و لغو پروانه فعالیت تجاری محکوم شدند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی در استان فارس آراء قطعی دو متهم دیگر را صادر کرد.

براساس احکام صادره از سوی قضات ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی استان فارس، میامحمد آخوندزاده متهم پرونده اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور و مجید لیاقت محتکر عمده مواد غذایی مجرم شناخته شده و به اشد مجازات محکوم شدند.

در حکم صادره از سوی این شعبه ویژه، ضمن تأکید بر بزهکاری میامحمد آخوندزاده فرزند شیرمحمد تبعه افغانستان، اتهام انتسابی وی مبنی بر اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور از طریق حواله ارزی را محرز دانسته و او را به 20 سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ  20 هزار و 970 میلیارد و 949 میلیون و 119 هزار و 850 ریال و اخراج از ایران و همچنین ضبط اموال و وجوه تحصیل شده از طریق جرم مذکور محکوم کرد .

همچنین دادگاه در رأی جداگانه‌ای اتهام مجید لیاقت فرزند رسول را در خصوص احتکار عمده مواد غذایی شامل (برنج و عدس) را محرز شناخته و با استناد به قرائن، مدارک و اسناد موجود، او را به 20 سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی به مبلغ 52 میلیارد و 677 میلیون و847 هزار و 124 ریال در حق دولت و منع اشتغال به تجارت و لغو پروانه کسب به مدت 2 سال محکوم کرد .

دادگاه در خصوص کالاهای مکشوفه از متهم این پرونده نیز رای به عرضه اجناس با قیمت متعارف در بازار و واریز وجوه حاصله از فروش به حساب بیت المال داده است.

به گزارش ایسنا، هر دو رأی صادره از دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال گران نظام اقتصادی به استناد تبصره 2 ماده 2 قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به طور کلی مسئولین ذیربط که در نتیجه اقدام قانونی می‌توانستند زمینه جلوگیری از ارتکاب جرم را فراهم تأکید شده است.


انتهای پیام