• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مديركل مدیریت بحران فارس هشدار داد:

احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر استان فارس

مديركل مدیریت بحران استانداري فارس با اشاره به تداوم و تشدید سامانه بارشی در سراسر نقاط استان، خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها طی روزهای آینده وجود دارد.

رحيم آزادي در گفتوگو با ايسنا منطقه فارس از آماده باش نيروهاي خدمات رسان و امدادي در سراسر استان خبر داد و گفت: تمام شهرستانهاي فارس به طور مرتب توسط فرمانداري‌ها، بخشداري و شهرداري‌ها رصد می‌شوند .

وی با بیان اینکه طبق اطلاعیه و گزارش اداره‌کل هواشناسی فارس از بعدازظهر سوم آذرماه تا اوایل دوشنبه پنجم آذر احتمال تشدید بارندگی‌ها، وزش باد و بارش برف در نقاط کوهستانی ابتدا در نواحی شمالی، شمال غرب و سپس دیگر نقاط استان وجود دارد، تاکید کرد: که طی این مدت از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

مديركل مدیریت بحران استانداري فارس با بيان اينكه تمام هماهنگي‌هاي لازم بين دستگاهي انجام شده، افزود: تردد در محورهاي مواصلاتي فارس عادي و برقرار است .

آزادی همچنین از استقرار نيروهاي امدادي در نقاطه حادثه‌خيز فارس خبر داد و گفت: هشدارهاي لازم به ويژه به جوامع روستايي و عشايري فارس براي جلوگيري از تردد و يا اسكان در حاشيه رودخانه‌ها، مسيل‌ها، چراي دام در مناطق كوهستاني و ... داده شده است .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس یادآور شد: توصيه‌هاي لازم طي اطلاعيه‌هايي به دستگاه‌هاي خدمات رسان برای بررسي و كنترل الزمات و اصول ايمني داده شده است.


انتهای پیام