• یکشنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مديركل مدیریت بحران فارس:

بارش‌های اخیر تاکنون خسارتی در فارس نداشته است

مديركل مدیریت بحران استانداري فارس با ابراز خرسندی از بارش‌های دو روز اخیر در استان فارس تصریح کرد که علی‌رغم حجم خوب بارندگی طی روزهای اخیر در تمام نقاط فارس، گزارشی مبنی بر وقوع خسارت نداشتیم.

رحیم آزادی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس اعلام كرد كه علي‌رغم بارش باران در اكثر نقاط استان و بارش برف در مناطق كوهستاني اما خوشبختانه  خسارتي از خسارت‌هاي احتمالي گزارش نشده است.

وی با اشاره به تداوم و تشدید سامانه بارشی در سراسر نقاط استان تا بامداد دوشنبه ٥ آذرماه خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها همچنان  وجود دارد.

آزادی افزود: تا ساعت ۱۲:۳۰ یکشنبه ۴ آذرماه شهرهای اردكان، نورآباد و كازرون به تربيت با بارش ۹۵.۲، ۹۱.۱ و ۵۶.۹ میلی‌متر بيشترين بارندگی‌هاي سامانه بارشي فعلي در فارس را به خود اختصاص داده‌اند.

مديركل مدیریت بحران استانداري فارس از آماده باش نيروهاي خدمات رسان و امدادي در سراسر استان خبر داد و گفت: تمام شهرستانهاي فارس به طور مرتب توسط فرمانداري‌ها، بخشداري و شهرداري‌ها رصد می‌شوند.

آزادی با بیان اینکه طبق اطلاعیه و گزارش اداره‌کل هواشناسی فارس تا اوایل دوشنبه پنجم آذر احتمال تشدید بارندگی‌ها، وزش باد و بارش برف در نقاط کوهستانی ابتدا در نواحی شمالی، شمال غرب و سپس دیگر نقاط استان وجود دارد، تاکید کرد: طی این مدت از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

وی بيان اينكه تمام هماهنگي‌هاي لازم بين دستگاهي انجام شده، افزود: تردد در محورهاي مواصلاتي فارس عادي و برقرار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس همچنین از استقرار نيروهاي امدادي در نقاطه حادثه‌خيز فارس خبر داد و گفت: هشدارهاي لازم به ويژه به جوامع روستايي و عشايري فارس براي جلوگيري از تردد و يا اسكان در حاشيه رودخانه‌ها، مسيل‌ها، چراي دام در مناطق كوهستاني و ... داده شده است.

آزادی یادآور شد: توصيه‌هاي لازم طي اطلاعيه‌هايي به دستگاه‌هاي خدمات رسان برای بررسي و كنترل الزمات و اصول ايمني داده شده است.


انتهای پیام