• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-773-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

همزمان با هفته بسیج انجام شد؛

پرواز 40 هواپیمای بدون سرنشین در زرقان

عکس آرشیوی است

همزمان با هفته گرامیداشت بسیج و در قالب مانور اقتدار، 40 هواپیمای بدون سرنشین در فرودگاه زرقان شهرستان شیراز به پرواز درآمد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس، مانور اقتدار پرواز با حضور هواپیماهای بدون سرنشین (مدل) در فرودگاه زرقان برگزار شد .

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در این باره خاطر نشان کرد: با توجه به برتري تسليحاتي و اطلاعاتي کشورهاي معارض جمهوري اسلامي ايران، جنگ‌هاي آينده ازنوع ناهمگون خواهد بود وپيروزي در اين جنگ‌ها، مستلزم به کارگيري ابتکارهاي راهکنشي و بهره‌گيري از تجهيزات مناسب مرتبط با آن است .

احمدرضا قاسمي ادامه داد: هواپيماهاي بدون سرنشين از جمله تجهيزات پيشرفته عصر حاضرند که در جنگ‌هاي آينده جايگاه ويژه‌اي خواهند داشت .

وی در تأکید بر اهمیت و کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین بیان کرد: هواپیماهای بدون سرنشین هم‌اکنون به طور گسترده در زمینه‌های مخابرات، ناوبری جهانی، تحقیقات هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به کار گرفته شده‌اند. از مصارف غیرنظامی پهپادها نیز می‌توان به حادثه فوکوشیمای ژاپن که از پهپادها برای بررسی آسیبهای وارده به این نیروگاه استفاده شد، اشاره کرد .

قاسمی با ابراز امیدواری از تشکیل یک پایگاه علمی برای افراد فعال و متخصص در حوزه پرواز گفت: امیدواریم که در آینده‌ای نه چندان دور یک پایگاه علمی، تخصصی هوایی در استان فارس برای علاقمندان به این حوزه داشته باشیم .

 


انتهای پیام