• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-1073-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست استانداری فارس:

امنیت و پیشرفت کشور مرهون نیروهای مردمی بسیج است

سرپرست استانداری فارس گفت: امنیتی که امروز کشورمان به آن می‌بالد و زیربنای هرگونه توسعه و پیشرفتی محسوب می‌شود مرهون حضور نیروهای مردمی بسیج در جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، یدالله رحمانی در همایش طلایه داران بسیج، با تاکید بر این که بسیج، اتحاد و وحدت بی نظیری از اقشار مختلف مردم در راستای رسیدن به اهداف والای نظام و ملت همیشه سر افراز ایران است، افزود: امام خمینی(ره) به خوبی این قابلیت و توان بالقوه را شناسایی کرد و با اعتقاد راسخ به اراده و عزم ملت ایران برای انجام فعالیت های بزرگ و خلق رویدادهای سترگ و تاریخی، اعتماد خود به مردم را با تشکیل سازمان بسیج مستضعفین نشان داد .

سرپرست استانداری فارس عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی از آغازین سال‌های تشکیل تا کنون در همه عرصه‌های سخت و حساس که نیاز مبرم به فداکاری انسان‌های از خود گذشته داشته است، مدیون بسیج است .

رحمانی با بیان این که بسیجیان با حضور مخلصانه در جنگ تحمیلی و دفاع از کشور عزیزمان درخشان ترین صفحات تاریخ این سرزمین را رقم زدند، خاطرنشان کرد: هجوم رژیم بعث عراق به کشورمان نه تنها به قصد تصرف خاک بلکه با هدف ساکت کردن ندای حق طلبی و آرمان خواهی ملت ایران و ترساندن همه ملت های آزاده و حق طلب جهان صورت گرفت، اما دفع شر رژیم بعث عراق، حماسه بزرگی بود که با مجاهدت و از خودگذشتگی همه ملت ایران و نیروهای مسلح صورت گرفت و بسیج نیز به عنوان نیرویی برآمده از متن مردم شهیدپرور و فداکار ایران، زیباترین صحنه های عروج انسانی را در این عرصه به تصویر کشیدند .

وی خون سرخ شهدای بسیج را آبروی ملت بزرگ ایران دانست و یادآور شد: قطعا نسل های آینده این مرز و بوم با سرافرازی و افتخار از جانفشانی ها و مقاومت پیروزمندانه بسیجیان در برابر مهاجمان تا دندان مسلح که از طرف همه ابرقدرت های دنیا پشتیبانی می شدند، سخن خواهند گفت .

سرپرست استانداری فارس با اشاره به این که بسیج در دوران دفاع مقدس از همه ظرفیت های مردمی و اقشار گوناگون بهره برد، اظهار کرد: پزشکان، مهندسان، معلمان، دانشجویان، کارگران، اصناف و دانش آموزان در این مسیر از خود گذشتند تا آرمان های بلند اسلامی محقق شود و پس از دفاع مقدس نیز در عرصه های مختلف و خطیری که ملت ایران نیازمند فداکاری فرزندان بسیجی خود بوده است، سازمان بسیج به میدان آمده و اتفاقات مهمی را رقم زده است .

رحمانی گفت: تبیین کارکرد بسیج در جمهوری اسلامی ایران از این حیث داری ارزش و اهمیت است که دارای رویکردی نوین و اختصاصی است و در واقع این رویکرد جدید  برخلاف نظریه جامعه شناختی است که حرکت مردمی را برای انقلاب ضروری می داند اما پس از تشکیل نهادهای قانونی، بسیج عمومی را لازم نمی دانند و جلوی هر حرکت اجتماعی و مردمی را می گیرند .

سرپرست استانداری فارس با بیان این که رویکرد نوین جمهوری اسلامی به بسیج، موجب گردید نیروهای مردمی، پس از انقلاب، منفعل نشده بلکه در جهت حفاظت و حراست از انقلاب، به راه خود ادامه دهند، تاکید کرد: امنیتی که امروز کشورمان به آن می بالد و زیربنای هرگونه توسعه و پیشرفتی محسوب می‌شود مرهون حضور نیروهای مردمی بسیج در جامعه است که موجب می‌شود بدخواهان و دشمنان ایران عزیز هرگز نتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند .

رحمانی خاطرنشان کرد: همچنان اعتقاد داریم که تداوم حرکت موفق و رو به رشد ملت ایران در همه زمینه های علمی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیازمند حضور پررنگ بسیج و زنده ماندن یاد و نام بسیج است .


انتهای پیام