• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1176-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آغاز به‌کار کنفرانس فضای سایبری کشورهای اسلامی در شیراز

نهمین کنفرانس بین‌المللی متخصصان فضای سایبری کشورهای اسلامی به میزبانی شیراز و با حضور متخصصین این حوزه از هشت کشور اسلامی آغاز به کار کرد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دبیر اجرایی نهمین کنفرانس بین‌المللی متخصصان فضای سایبری کشور های اسلامی چهارشنبه 7 آذر آیین گشایش این کنفرانس بیان کرد: برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران میزبان این کنفرانس است.

وی افزود: طی چهار روز متخصصان فضای سایبری کشورهای عضو به تبادل تجربیات خود از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های کاربردی تلفن همراه می‌پردازند .

شیخی با اشاره به ارائه 14 مقاله، برگزاری سه کارگاه آموزشی و ایراد 12 سخنرانی کلیدی در این کنفرانس خاطرنشان کرد: در این کنفرانس با تبادل نظرات برنامه‌های مشترک و همکاری‌های متقابلی بین ایران و سایر کشورهای عضو تعریف خواهد شد .

وی یادآور شد: کشورهای اسلامی عضو، سالانه به ارائه آگاهی‌های لازم و برگزاری دوره‌های آموزشی برای مقابله با تهدیدات سایبری مشترک می‌پردازند .

معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در ادامه با اشاره به ایجاد بیش از ۳۵ مرکز تخصصی جذب نیروی جوان، گفت: علاوه بر کشورهای اسلامی عضو، گروه‌های تخصصی از دانشگاه‌های کشور در این کنفرانس حضور دارند و می‌توانند به تبادل اطلاعات خود برای مقابله با بد افزارها و تهدیدات سایبری بپردازند .

سید هادی سجادی اضافه کرد: تمام کشورها با انواع تهدیدات سایبری روبه‌رو هستند و هر کشور برای مقابله با آن سیستم‌هایی ایجاد می‌کند .

به گزارش اییسنا منطقه فارس، نهمین کنفرانس متخصصان فضای سایبری کشور های اسلامی با هدف بررسی  تجربیات به دست آمده از تهدیدات جدید و ارتقای علمی کشورهای اسلامی در مقابله با تهدیدات سایبری از امروز به مدت چهار روز در هتل بزرگ شیراز در حال برگزاری است .


انتهای پیام