• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2174-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل کمیته امداد فارس:

امسال 526 مددجوی کمیته امداد فارس صاحبخانه شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس اعلام کرد که طی هشت ماه منتهی به ابتدای آذر امسال، بالغ بر 526 مددجوی این نهاد اجتماعی در فارس صاحبخانه شده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد بذرافشان یکشنبه 11 آذر در جمع خبرنگاران گفت: طی هشت ماه منتهی به آذر امسال در استان فارس بیش از 19 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به مددجویان از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

وی گفت: امسال تا ابتدای آذر هزار و 696 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد تعمیر، تکمیل یا احداث ‌شده است.

بذرافشان ادامه داد: در این مدت تعداد 979 واحد مسکونی مددجویان مورد تعمیر جزئی و کلی و 526 واحد جدید و مقاوم برای خانوارهای مددجوی روستایی و شهری ساخته و خریداری شده است.

بذرافشان با یادآوری اینکه 330 خانوار روستایی طی هشت ماهه نخست امسال صاحب‌خانه شدند، افزود: 196 واحد شهری نیز به مددجویان ساکن شهرهای این استان واگذارشده است .

وی خاطرنشان کرد: از کل 195 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در بخش مسکن، 123 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و 42 میلیارد ریال از محل صدقات و مابقی از محل کمک خیرین، زکات و تسهیلات صندوق ولایت تامین شده است .

مدیر کل کمیته امداد فارس یادآور شد: هم‌اکنون هشتاد واحد مسکونی روستایی و 60 واحد مسکونی شهری در حال ساخت است که پیش بینی می شود نیمه دوم امسال آماده بهره برداری باشد.


انتهای پیام