• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-2773-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئيس اداره اطلاع‌رساني آموزش و پرورش فارس:

ایسنا می‌تواند در بعد فرهنگی سرمایه‌گذاری کند

رئيس اداره اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل آموزش و پرورش فارس معتقد است كه ايسنا در شرايط فعلي در كنار ديگر خبرگزاري‌هايي كه مخاطبين عام‌تري دارند بايد در ابعاد فرهنگي جامعه بيش از گذشته سرمايه‌گذاري كند .

حميدرضا شعباني در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، ضمن تبريك فرا رسيدن روز دانشجو و سالروز تاسيس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) يكي از مؤلفه هاي مهم توسعه فرهنگي در هر جامعه‌اي را سرمايه‌هاي اجتماعي دانست و بيان كرد: به نظر مي‌رسد ايسنا به دليل وجود مخاطب خاص كه عموما اقشار جوان و دانشجو است بايد تلاش كند تا مخاطبينش كه همان سرمايه‌هاي اجتماعي محسوب مي‌شوند را توسعه فكري و فرهنگي دهد .

وي همچنين تمركز بر امور دانشجويان را وجه تمايز ايسنا با ساير خيرگزاري‌ها عنوان كرد و افزود: به دليل فاصله كم بين دانشجو و آموزش و پرورش، لذا بايد يك ارتباط پيوسته ‌اي از سوي اين خبرگزاري با آموزش و پرورش نيز ايجاد شود .

رئيس اداره اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان كرد: ايسنا طي سال‌هاي فعاليت بر روي نگاه نقادانه اجتماعي به خوبي عمل كرده است اما در كنار آن لازم است كه فرصت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود اجتماعي را هم نشان دهد .

شعباني با تصريح بر اينكه از نقدهاي اين خبرگزاري در مجموعه آموزش و پرورش فارس استفاده زيادي شده است، از مجموعه ايسنا خواست تا وقت بيشتري را به آموزش و پرورش براي توسعه فرهنگي اختصاص دهد.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) 16 آذر سال 1387 فعالیت رسمی خود را به عنوان دومین خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، آغاز کرد.


انتهای پیام