• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3274-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس تعاون روستایی استان فارس اعلام کرد:

تلاش برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضای گوجه فرنگی در فارس

رئيس سازمان تعاون روستايي فارس از تاخير در برداشت گوجه فرنگي کاشت شده در استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان با هدف تنظيم ومتعادل سازی قيمت اين محصول در بازار و ممانعت از ضرردهی کشاورزان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي سازمان تعاون روستايي فارس، احد بهجت حقيقي گفت: با همکاری مجموعه‌ی تعاوني‌هاي استان‌هاي هرمزگان و بوشهر، مقرر شد تا با يك زمانبندي مناسب علاوه بر تاخیر در برداشت، از ورود یکباره حجم قابل توجهي از گوجه به بازار مصرف جلوگیری شود.

وي دليل تاخير در برداشت اين محصول را جلوگيري از افت قيمت و ارتقاء كيفيت اين محصول عنوان و اضافه کرد: سال‌هاي گذشته به واسطه گرمای هوا و خشکسالی‌های مکرر شاهد ضرر توليد كننده به واسطه زودرسی محصول گوجه فرنگی و تعجیل در عرضه محصول به بازار بودیم.

رئيس سازمان تعاون روستايي استان فارس گفت: با توجه به دمای مناسب و خنکی هوا در مناطق کاشت محصول گوجه فرنگی، پيش‌بيني مي‌شود این محصول در زمان مناسب و به تدریج وارد بازار شود.

بهجت حقیقی گفت: هم‌اينك قيمت هر یک کیلوگرم گوجه فرنگی درجه يك در مزرعه‌های استان بوشهر بين ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و در مزارع فارس و هرمزگان ۳۵۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان است.

رئیس تعاون روستایی استان فارس خاطرنشان کرد: قیمت گوجه فرنگي درجه ٢ در مرزعه بين ۱۶۰۰ تا ٢٠٠٠ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است.

به گفته بهجت حقیقی، گوجه مورد نياز صنعت و  كارخانجات صنایع غذایی نيز با قيمت ١٥٠٠ تا ١٦٠٠ تومان به ازای هر کیلوگرم محاسبه می‌شود.

 


انتهای پیام