• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2880-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تلاش شورای شیراز برای اصلاح ساختار مدیریت فرهنگسراها

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مدیریت فرهنگسراهای شیراز اصلاح و ساماندهی می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» گفت: بررسی اساسنامه سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز مبنی بر برنامه ریزی، مدیریت، ایجاد و تجهیز مراکز فر هنگی با استفاده از مشارکت و واگذاری مدیریت به بخش خصوصی و تشکل‌های حرفه‌ای و نظارت بر انها در دستور کار کمیسیون قرار گرفت .

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شیراز گفت: مقرر شد سازمان فرهنگی، دیدگاه کارشناسی خود را نسبت به نحوه مدیریت فرهنگسراها و وضع موجود اماکن فرهنگی به کمیسیون گزارش دهد تا در کمیته های تخصصی کمیسیون فرهنگی دوباره بررسی و نتیجه حاصله به کمیسیون ارائه شود .

رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: دیدگاه اصلی فرهنگسراها، برنامه ریزی برای اوقات فراغت است به گونه‌ای که با جذب افراد به این مکان و فعالیتهای فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی کم شود .

سید احمدرضا دستغیب گفت: فرهنگسراها باید به صورت هیات امنایی و با حضور افراد با تفکر فرهنگی محله و نظارت شهرداری اداره شوند .

وی ادامه داد: افراد محله می‌توانند نیاز محل را شناسایی و فرهنگسراها را در این راستا بهتر اداره کنند .

دستغیب گفت: در فرهنگسراهای جنوب شهر، نباید وجهی از کودکان دریافت شود بلکه هدف این است که برای اوقات فراغت انها جذابیتی در فرهنگسراها ایجاد کرد تا از اسیبهای اجتماعی دور باشند .

دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: با بررسی میزان بهره‌وری فرهنگسراها، سرای محله و اماکن فرهنگی متوجه خواهیم شد نیروهای انسانی مشغول بکار، آموزش لازم را ندیده اند به گونه ای که با وجود تلاش زیاد هم به هدف اصلی دست نمی‌یابند .

علی ناصری با بیان اینکه سبک‌های مدیریتی برای محلات متفاوت است، گفت: باید مسائل مختلف اماکن فرهنگی به کمیته‌های مختلف کمیسیون فرهنگی ارجاع و نتیجه حاصله از بررسی، به کمیسیون ارائه شود .


انتهای پیام