• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده انتظامی استان فارس خبر داد:

كشف انبار 26 ميلياردي احتكار لوازم يدكي درشيراز

فرمانده انتظامي استان فارس از شناسايي يك انبار لوازم يدكي خودرو و كشف بیش از 26 میلیارد ریال کالای احتکار شده در شیراز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از سایت پلیس فارس، سردار سرتیپ، احمدعلی گودرزی گفت: در راستاي طرح مبارزه با احتكار و اخلال گران اقتصادي، روز گذشته (سه شنبه 13 آذر) ماموران پليس آگاهي استان فارس از وجود انبار احتكار لوازم يدكي خودرو مطلع شده و رسیدگی به موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند .

وي افزود: پس از هماهنگي قضائي، ماموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن انبار موفق به كشف 15 هزار قطعه انواع لوازم يدكي خودرو كه احتكار شده بود شدند .

گودرزي با بيان اينكه ارزش ريالي كالاهاي احتكار شده برابر نظر كارشناسان 26 ميليارد و 619 ميليون ريال برآورد شده است، عنوان داشت: در اين خصوص يك نفر متهم دستگير شد .

فرمانده انتظامي استان خاطرنشان کرد: با هدف تنظيم بازار و برخورد با محتكران، انبار مذكور پلمپ و پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي ارسال شد .

محموله لوازم خانگي در رستم زمین گیر شد

فرمانده انتظامي استان فارس همچنین از کشف یک کامیون حامل کالای قاچاق در شهرستان رستم خبر داد.

گودرزی گفت: ماموران انتظامي شهرستان رستم در اجراي طرح مقابله با كالاي قاچاق، حين كنترل خودرهاي عبوري به يك دستگاه كاميون حامل كالا مشكوك و بلافاصله آن را متوقف كردند .

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه راننده خودرو فاقد هرگونه مدارك لازم گمركي براي حمل بار خود بود، تصريح كرد: در بازرسي صورت گرفته از اين كاميون، 810 كارتن رخت آويز و آبگير كابينت، 200 بسته توري پشت پنجره و 317 طاقه ترمز فرش قاچاق كشف شد .

گودرزي با اشاره به اينكه در اين خصوص 2 نفر متهم دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند، تصريح كرد: برابر نظر كارشناسان ارزش ريالي كالاي قاچاق مكشوفه، 10 ميليارد ريال برآورده شده است .

اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: ماموران انتظامي استان فارس با تمام ظرفيت و توان عملياتي با قاچاقچيان كالا و مخلان اقتصادي برخورد مي كنند و از شهروندان درخواست مي كنيم تا هرگونه موارد مشكوك را به پليس 110 اعلام كنند.


انتهای پیام