• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شیراز:

بازآفرینی بافت فرسوده محله سعدیه اعتبارات ملی نیاز دارد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز، بازآفرینی بافت فرسوده محله سعدیه، اطراف آرامگاه سعدی، را نیازمند اعتبارات ملی و همراهی تمام سازمان‌ها دانست و تاکید کرد که شهرداری به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، نوذر امامی پنجشنبه 15 آذر در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی و مدیران شهرداری شیراز و مدیرکل فنی استانداری فارس از بافت فرسوده محله سعدیه، به خبرنگاران گفت: سعدی چهره جهانی است و آرامگاه این شاعر پر آوازه یکی از مراکز مهم گردشگری به شمار می‌رود .

وی با اشاره به فرسودگی بافت مسکونی اطراف این مجموعه فرهنگی گردشگری مهم، اصلاح و بازآفرینی محله سعدیه را از اولویت‌های کمیسیون شهرسازی شورای شهر شیراز اعلام و اضافه کرد: شهردار شیراز همراهی لازم را در این موضوع داشته و قرار است برای ایام نوروز سال 98 بخشی از این بافت اصلاح و آماده سازی شود.

امامی با بیان اینکه طی چند سال باقیمانده از عمر شورای پنجم تلاش برای کامل شدن طرح مجموعه‌ی سعدیه انجام می‌شود، گفت: بازسازی کامل بافت اطراف آرامگاه سعدی و محله سعدیه، نیازمند اعتبارات ملی است و شهرداری به تنهایی قادر به انجام این مهم نخواهد بود.

مدیرکل فنی و شهرسازی استانداری فارس نیز از تلاش برای تخصیص اعتبارات بازآفرینی بافت فرسوده شهری سال آینده به محله سعدیه خبر داد.

امیرحسین جمشیدی گفت: برای بازآفرینی این بافت تنها تملک و تخریب خانه‌های فرسوده پاسخگو نیست و باید قبل از هر اقدام، طراحی لازم مبتنی بر تاثیرات اجتماعی در منطقه ارائه و تصویب شود.


انتهای پیام