• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-6014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

ایجاد و توسعه مشاغل خُرد راهکار ممانعت از مهاجرت است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، ایجاد، تقویت و توسعه مشاخر خُرد و زود بازده را راهکاری مناسب برای ممانعت از تداوم مهاجرت روستائیان به شهرها دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، سید کمال پاکفطرت در دیدرا فرمانداران شهرستان‌های نورآباد و کوار، گفت: خشکسالی‌ها و تاثیر آن بر کشاورزی و معیشت روستائیان، عامل اصلی در تداوم و سرعت گرفتن روند مهاجرت از روستاها به شهرها است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها باید تولید را در روستاها تقویت کرد؛ امروزه روستائیان از تولید کننده به سمت مصرف کننده حرکت کرده و این باعث ضعیف شدن اقتصاد روستاها شده است .

پاکفطرت تاکید کرد: باید با تقویت اشتغال خرد و زودبازده در روستاها و معرفی محصولات تولیدی آنها به بازار فروش، ضمن جلوگیری از تداوم مهاجرت، روند را معکوس کنیم.

پاکفطرت گفت: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس آمادگی حمایت از کارآفرینان و نخبگان روستایی را دارد.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اضافه کرد: این دفتر از تمام کارگاه‌های مشاغل خُرد و زودبازده در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته استان حمایت می‌کند و در این مسیر به همراهی فرمانداران، بخشداران و دهیاران نیاز دارد.


انتهای پیام