• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-3280-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست استانداری فارس:

موسیقی فارس آمیخته‌ای از دانش و فطرت آدمی است

سرپرست استانداری فارس گفت: موسیقی فارس آمیخته‌ای از دانش و ذوق و فطرت آدمی است و فیلسوفان و دانشمندان هنر در خصوص زیبایی‌ها و تاثیرات علم موسیقی مطالبی را بیان کردند که جایگاه این هنر را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، یدالله رحمانی شامگاه جمعه 16 آذر ماه در آیین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس و دهمین دوره گروه‌نوازی استان، ضمن تشکر از گروه‌های موسیقی که با برنامه‌های دلنشین خود وجد و شور و نشاط در جمع ایجاد کردند، اظهار کرد: استان فارس جلوه‌گاه فرهنگ، هنر، طبیعت و گهواره تمدن ایران زمین است.

وی خاطرنشان کرد: این استان کهن که باید آن را ایران کوچک نامید، شهره دنیاست و صاحبدلان، این دیار را با حافظ و سعدی می‌شناسند و مومنان در حرم حضرت شاهچراغ (ع) سومین حرم اهل بیت (ع) به آستان ملکوت پای می‌گذارند.

سرپرست استانداری فارس با اشاره به اینکه تاریخ سرزمین فارس گویای تمدن جهان و مورد توجه تمام علاقمندان به فرهنگ و هنر و پژوهش است، عنوان کرد: ثبت 5 اثر جهانی در فهرست یونسکو و 2900 اثر ملی نشان دهنده این ظرفیت بی‌بدیل است.

رحمانی با بیان اینکه موسیقی نیز در فارس از جایگاه والایی برخوردار است، بر مشارکت بخش خصوصی ضمن حفظ ارزش آثار موسیقایی تاکید کرد و گفت: باید شرایطی برای کسب درآمد هنرمندان ایجاد شود تا ضمن انتقال غنای فرهنگی به جامعه، اشتغال هم ایجاد شود.


انتهای پیام