• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-3380-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده مردم شیراز در مجلس:

موسیقی می‌تواند مسائل لاینحل سیاسی را حل کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسیقی می‌تواند در جامعه اتحاد و آرامش ایجاد و مسائل پیچیده لاینحل سیاسی را حل کند، گفت: موسیقیدان‌ها که سفرای فرهنگی ایران هستند می‌توانند موقعیت‌هایی ایجاد کنند که در جهان به صلح برسیم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مسعود رضایی شامگاه جمعه 16 آذر ماه در آیین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس و دهمین گروه‌نوازی استان، اظهار کرد: خداوند می‌فرماید ل آدم را با روح خود سرشته‌ام و هنرهایی که از انسان‌ها تراوش م ‌کند از روح خداست.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم چرا بعضی افراد موسیقی را برای جامعه مضر می‌دانند، خاطرنشان کرد: کسانی که هر جا درمانده شدند با زبان موسیقی مستبدترین افراد را به راه نرمش کشانده‌اند و در داستان‌های مختلف این مهم بیان شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمند موسیقی دیگر انسان‌ها را وادار می‌کند که با اندیشه او همراهی کنند، خاطرنشان کرد: این جز از زبان موسیقی بر نمی‌آید.

رضایی بیان کرد: در شگفتم از کسانی که موسیقی را آلت لهو و لعب می‌دانند در حالی‌که انسان‌های عارف از راه موسیقی به خداشناسی رسیدند. مثنوی نی‌نامه مولوی چیزی جز خلقت خداوند نیست و حکایت‌های سعدی نیز برآمده از روح زیبای اوست.

وی با بیان اینکه موسیقی نوایی است که با حرکت صداها به وجود می‌آید و آن هم در خلقت طبیعت است، عنوان کرد: اگر به آلت‌های موسیقی نگاه توجه شود به شکل عضوی از بدن انسان ساخته شده که کاسه‌گاه او نماد محل فکر و اندیشه انسان است.


انتهای پیام