• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-3480-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

موسیقی راه کوتاه رسیدن به مدینه فاضله است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه موسیقی راه کوتاه رسیدن به مدینه فاضله است، خاطرنشان کرد: هنر موسیقی با حکمت ایرانی تنیدگی یافته و به تار و پود دیبای اندیشه ایرانی تبدیل شده است به نحوی که فارابی، ابن سینا، قطب‌الدین کازرونی و دیگر حکیمان بدان مشغول شدند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی شامگاه جمعه 16 آذر در آیین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس و دهمین دوره گروه‌نوازی استان، اظهار کرد: هنر، زیبایی است که نزدیک‌ترین و ملموس‌ترین تجلی ذات خداست که با پدید آمدن هستی جریان یافته و موسیقی صدای این زیبایی است.

وی با اشاره به اینکه صدای پیچش باد در لابلای درختان تا نوای هزاران همه بانگ زیبایی خداوند را سر می‌دهند، افزود: موسیقی زبان هستی است و بانگ الهی را با هر زخمه در عالم می‌گستراند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: موسیقی در سرزمین اندیشه و در دیاری که صدای سخن عشق نامیدند همچون شمعی است برای آنان که افقی روشن را ترسیم کردند و هزاران شیفته موسیقی ایران در این سرزمین بانگ خوشی بلند کردند.

سهرابی با اشاره به اینکه در جامعه‌ای که هنرمند هرجا رود قدر بیند و بر صدر نشیند، بیان کرد: باید هنر را در جامعه رواج داد و در دنیای امروز بیشترین مصداق این سخن سعدی، صاحبان هنر موسیقی هستند که با هنر خود جامعه را به جوش و خروش در می‌آورند و زمینه باید برای فعالیت هنرمندان به ویژه در عرصه موسیقی فراهم شود تا نوای عشق خاموش نشود.

 


انتهای پیام