• جمعه ۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1476-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پایان مسابقات رباتیک هلال احمر فارس

مسابقات رباتیک معاونت جوانان جمعیت هلال احمر فارس که با حضور 22 تیم دختر و پسر برگزار شده بود با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش دریافتی ایسنا منطقه فارس، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: مسابقات رباتیک این معاونت با حضور 88 دانش آموز منتخب از نواحی چهارگانه شیراز برگزار شد.

غلامحسین تجلی گفت: این مسابقات به دنبال تفاهمنامه همکاری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با بنیاد ایرباس برگزار شده است.

او اضافه کرد: مسابقات کاربرد علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات در کاهش آثار سوانح و بلایا (طرح رباتیک ) در پی آموزش طرح رباتیک ویژه دانش آموزان مدارس شهر شیراز توسط مربیان این جمعیت و بر اساس ظرفیت مشخص شده از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به نقش رباتها در کاهش اثرات بلایای طبیعی، گفت: هدف از برگزاری این دوره توانمندسازی اعضاء در زمینه کارگروهی و تقویت روحیه آنان در این حیطه، آموزش مدیریت بحران با بهره گیری از علم و تجهیز ات نوین، آشنایی نوجوانان با تکنولوژی های جدید در زمینه حوادث و بلایا و زمینه سازی شناخت نوجوانان با اصول کار رباتها و ورود آنها به دنیای ساخت رباتهای امدادگر و نجاتگر بوده است.


انتهای پیام