• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-5174-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بازگشت والسی به چرخه تولید آرد در اقلید

عکس تزئینی است.

بعد از چندسال که چرخ تولید کارخانه آرد والسی، به دلایل مختلف خصوصا مسائل مالی از حرکت ایستاد و زنجیره ای از مشکلات را ایجاد کرد، اکنون امیدواریها برای بازگشت این کارخانه به چرخه اقتصاد اقلید بیشتر شده است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، کارخانه آرد والسی، قرار بود در یکی از مهمترین قطب های تولید گندم استان فارس، حلقه ای از زنجیره تولید محصول استراتژیک آرد باشد و سهمی مهم در تامین آرد مورد نیاز فارس بازی کند اما مدتی بعد از راه اندازی، به واسطه آنچه مشکلات مالی عنوان می شد، تعطیل شد .

شهرستان اقلید که با تولید سالانه 80 هزار تن گندم، جزو تولیدکنندگان اصلی این محصول استراتژیک در فارس محسوب می شود؛ طی سال های اخیر با معضل خام فروشی محصول به سایر شهرستانها یا حتی استان ها مواجه شده بود .

تعطیلی کارخانه والسی، عاملی مهم در بیکاری بالغ بر 200 نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم بود و بازگشایی این واحد تولیدی، تاثیری هرچند اندک در کاهش حجم بیکاران شهرستان اقلید خواهد داشت .

محمدجواد یزدانی رِئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان اقلید در گفت و گو با ایسنا از فعال شدن این کارخانه در آینده نزدیک خبر داد .

یزدانی گفت: این واحد تولیدی با ظرفیت تولید روزانه 230 تن آرد، از واحدهای بزرگ و مهم استان فارس در زمینه تولید آرد به شمار می رود .

به گفته این مقام مسئول، کار نصب و دستگاه ها و سیلوها توسط بخش خصوصی انجام شده و طی یکماه آتی این واحد به چرخه تولید باز می کردد .

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان اقلید یادآور شد که با راه اندازی این واحد صنعتی، بالغ بر 30 نفر به شکل مستقیم و شمار زیادی به شکل غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد .

به گزارش ایسنا، کاهش هزینه های سربار کشاورزان تولید کننده گندم، ممانعت از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ... از مزایای مهم راه اندازی کارخانه آرد والسی اقلید محسوب می شود .


انتهای پیام