• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-3080-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شیراز مهیای نوروز می‌شود

برنامه ها واقدامات نوروز ۹۸ با حضور معاون خدمات شهری وشهرداران مناطق یازده گانه شهرداری در کمیسیون گردشگری وزیارت شورا بررسی شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز چهارشنبه 19 دیماه در جلسه این کمیسیون گفت: در این جلسه شهرداران مناطق گزارشی از اقدامات انجام شده برای استقبال از نوروز ارائه دادند.

سولماز دهقانی افزود: در راستای هماهنگی برنامه های نوروز، زیبا سازی و زدودن نازیبایی های سطح شهر و مراکز تاریخی و فرهنگی و نصب المانهای سطح شهر در اولویت فعالیت ها قرار گرفت .

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت ادامه داد: به منظور استقبال از مهمانان نوروزی برنامه ریزی هایی برای اسکان مسافران  و هماهنگی های لازم با مجموعه هتلداران و مهمانپذیران صورت گرفته است .

وی با اشاره به ممنوعیت اسکان مسافران در بوستان های شهر افزود: در راستای جلوگیری از ازدحام و نازیبایی در محور حافظیه ، سعدیه و زندیه در ایام نوروز ۹۸، غرفه های صنایع دستی در این محورها برپا نخواهد شد .

دهقانی نورپردازی و همسطح سازی محورهای گردشگری، جمع اوری و پاکسازی ضایعات ساختمانی، زیبا سازی، رنگ امیزی دیوارها در محورهای ورودی شهر، مناسب سازی پیاده روها، ساماندهی تابلوهای شهر را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: کارگاه های متعلق به مترو دربلوار مدرس جمع اوری می شود .

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز بر اجرای برنامه های ویژه لحظه تحویل سال در راستای گردهمایی مردم و ایجاد نشاط در بین شهروندان تاکید و اضافه کرد: برنامه ریزی مناسب شهر را برای مسافران جذاب کرده و بستر ساز جذب گردشگر در تمام فصول سال خواهد شد.


انتهای پیام