• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 981-5273-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار فارس اعلام کرد:

فرصت 15 روزه برای تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی شیراز

استاندار فارس از شهرداری شیراز و سازمان‌های اوقاف، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و دیگر نهادهای ذیربط خواست که ظرف مدت 15 روز، زمینی مناسب برای احداث کتابخانه‌ی مرکزی شیراز مشخص و اعلام کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به سابقه فرهنگی و ادبی شهر شیراز افزود: گذشتگان این دیار میراث متعدد و گرانبهایی در حوزه‌های ادبی و فرهنگی برای ما به جا گذاشته‌اند از این رو  غنای فرهنگی این گذشتگان باید با برجای گذاشتن آثاری برای آیندگان تداوم یابد که بی تردید توسعه کتابخانه‌ها یکی از این آثار ارزشمند تلقی خواهد شد .

وی ادامه داد: از همه ادوار تاریخی ما نمادهای کالبدی و فیزیکی باقی مانده و امروز باید این سوال را از خود بپرسیم که ما چه اثر برجسته‌ای برای آیندگان از دوران خود برجای خواهیم گذاشت .

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اهمیت ساخت کتابخانه مرکزی شیراز، تاکید کرد: توجه به ساخت این کتابخانه باید با توجه به آینده باشد .

وی همچنین بر لزوم  بازسازی کتابخانه آیت الله دستغیب تاکید کرد و در ا امه با اشاره به سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از بعضی درآمد‌های شهرداری عنوان کرد: شهرداری ها باید این سهم را در حوزه‌های عمرانی کتابخانه‌ها هزینه کنند .

رحیمی با بیان اینکه سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها اگر پرداخت نشود به مرکز ارجاع و صرف هزینه‌های جاری خواهد شد: از شهرداری ها خواست این سهم را به صورت ماهانه پرداخت کنند .

استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری ها می‌توانند این سهم را با انجام مستقیم امور عمرانی کتابخانه‌ها پرداخت کنند .


انتهای پیام