• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 981-5673-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار قیروکارزین خبر داد:

رهاسازی ۱۲۰ هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی

فرماندار شهرستان قیروکارزین اعلام کرد که سه شنبه 27 فروردین، حدود 120 هزار مترمکعب آب سد سلمان فارسی، رها خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌محمد کریمی دوشنبه 26 فروردین در جمع خبرنگاران گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با هدف تست دریچه های سد برای مواقع اضطراری و بحران، زدودن رسوبات ته نشین شده و با توجه به پیش‌بینی تداوم بارش‌ها در اردیبهشت، 120 هزار مترمکعب آب سد سلمان فارسی رها می شود.

او از مردم در خواست کرد که در مدت زمان رهاسازي آب سد سلمان فارسی از تردد و توقف در حاشیه رودخانه قره‌آغاج خودداری کنند.

کریمی با اشاره به بازدید انجام شده از مسیر رودخانه قره‌آغاج، گفت: مانور بازکردن دریچه های تخلیه آب سد سلمان فارسی، در دو محدوده‌ی زمانی 15 دقیقه ای و با حجم 120 هزار متر مکعب آب در بستر رودخانه قره آغاج  انجام خواهد شد .

وی گفت: با توجه به برآوردهای اولیه هفتاد متر مکعب آب در ثانیه از  سد سلمان فارسی قیروکارزین خارج شده و  به بستر رودخانه قره آغاج  وارد می شود.

کریمی ادامه داد: لایروبی رودخانه قره آغاج در سال‌های اخیر مغفول مانده و تصرف و تخریب و ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم و بستر رودخانه مشکلات زیادی را به بار آورده است که این مسایل و مشکلات با کمک و مساعدت دستگاه های مربوطه حل و فصل خواهد شد .

به گزارش ایسنا، برابر گزارش‌ها همینک حدود 700 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد سلمان فارسی ذخیره شده و حجم آب رها شده در مانور اعلامی، معادل 4 ماه آب تخصیصی اراضی کشاورزی شهرستان قیروکارزین است.


انتهای پیام