• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-2076-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

نمی‌توان به اعتبارات قطره چکانی دولت اکتفا کرد

نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با تاکید بر لزوم توجه به تنوع منابع مالی این اداره، تصریح کرد که برای پیشبرد برنامه‌های مختلف نمی‌توان تنها به اعتبارات قطره‌چکانی دولت اکتفا.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی عسکر نجفی سه شنبه 21 خرداد در مراسم تکریم و معارفه معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در حوزه معاونت مدیریت و پشتیبانی نیازمند نگاهی عدالت محور هستیم.

وی با بیان اینکه معاونت مدیریت و پشتیبانی باید به مثابه چتری فراگیر عمل و از همه حوزه‌ها به فراخور شایستگی و ظرفیت موجود، حمایت کند، این امر را برای پیشبرد اهداف سازمانی مهم توصیف کرد.

نجفی با یادآوری اینکه توزیع منابع، تنها وظیفه معاونت پشتیبانی نیست، گفت: اگرچه توزیع صحیح منابع اهمیت دارد اما تامین منابع آنهم در این شرایط، کاری دشوار است.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی آموزش ‌و پرورش در تأمین منابع مورد نیاز، راه گریز از  چنین مشکلاتی را خلق ظرفیت‌های جدید دانست و گفت: باید تنوع تأمین منابع مالی داشته باشیم و نباید به اعتبارات قطره‌چکانی دولتی  اکتفا کنیم و این خود باید به‌عنوان یک اصل مهم در دستور کار قرار گیرد .

نجفی یکی از مهم‌ترین عوامل پویایی یک سیستم را نیروی انسانی معرفی و خاطرنشان کرد: باید توجه ویژه به این عامل در دستور کار قرار گیرد چرا که بهره‌وری سیستم منوط به بانشاط و باانگیزه بودن نیروی انسانی است و توانمند بودن نیروی انسانی باعث تقویت ساختار سازمانی می‌شود .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: معاون پشتیبانی باید از راهکارها، خلاقیت‌ها و ابتکارات خود برای افزایش انگیزه نیروی انسانی استفاده کند و با تزریق منابع مناسب باعث افزایش انگیزه شود .

  وی با تأکید بر اینکه نباید فقط به اعتبارات و ظرفیت‌های داخلی متکی باشیم، لزوم استفاده از ظرفیت‌های برون‌سازمانی را متذکر شد و ادامه داد: نمونه بسیار روشن این موضوع را در بحث خیرین مدرسه‌ساز می‌بینیم؛ اگر خیرین مدرسه‌ساز نبودند آموزش‌وپرورش نمی‌توانست مشکلات فضای آموزشی را حل کند .

نجفی اضافه کرد: در کنار این، قوانین مترقی و کارآمدی مثل قانون شورای آموزش و پرورش نیز وجود دارد که ظرفیت‌های خوبی را برای استفاده در دستگاه‌های خارج از آموزش‌وپرورش ایجاد کرده است .

به گزارش ایسنا، در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات غلامعلی حق‌شناس، بهنام حیدری به عنوان معاون جدید توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس معرفی شد.

حیدری از جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است که دانش‌آموخته رشته مدیریت آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد بوده و پیش از این معلمی، معاونت و مدیریت مدرسه، کارشناس حوزه ستادی و معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش عشایر را در کارنامه دارد.


انتهای پیام