• چهارشنبه ۲۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9510-1684-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پایان نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه برکه با معرفی نفرات برگزیده

نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه برکه با معرفی نفرات برتر و برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به گفته دبیر جشنواره فيلم كوتاه بركه، بیش از 150 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و از میان آنها 49 فيلم براي اكران انتخاب شد.

جعفر محسني گفت: فیلم‌های ارسالی در پنج بخش داستان، مستند، نماهنگ، تجربی و انیمیشن به جشنواره ارسال شده بود و فيلم‌هاي منتخب طي سه شب در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد به اكران و توسط مهدی رضایی، احسان شادمانی و بیژن کیا داوری شدند.

به گزارش ايسنا، در بخش ارزیابی فیلم سازان شهرستان لامرد جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به فیلم”کافه پیانو” اثر محمدجواد صفایی و مقام نخست، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به دلیل نگاه ذهنی و خلاقانه نسبت به مقوله ترس، به فیلم”ترس” اثر صدیقه بدیعی هر دو از شهرستان لامرد اهدا شد.

همچنين جایزه ویژه هيئت داوران بدلیل نگاه فرم گرا و اقتباس هوشمندانه از ادبیات فارسی به فیلم “عروسک چینی بابا” اثر علی زارع قنات نوی از شیراز اهدا شد.

در بخش بهترین موسیقی، جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره برای تحقیق و پژوهش در موسیقی نواحی ایران به “مهدی محسنی ” از لامرد برای فیلم “افسانه جزیره” رسید و هيئت داوران پس از بررسی آثار راه یافته به بخش مسابقه، هیچ اثری را شایسته دریافت تندیس و مقام نخست جشنواره ندانست.

در بخش بهترین بازیگران جشنواره، ضمن تقدیر از بازی بازیگران فیلم “از من نترس” جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به “زهرا اکبری” برای فیلم “من کیمیا نیستم" رسید و هيئت داوران در بخش بهترین بازیگر زن و مرد هیچ اثری را شایسته دریافت تندیس و دیپلم افتخار جشنواره ندانست.

همچنین در بخش‌های بهترین طراحی و اجرای دو بعدی و سه بعدی، جلوه‌های ویژه، صدابرداری و صداگذاری و انیمیشن هیئت داوران هیچ اثری را شایسته دریافت تندیس و دیپلم افتخار جشنواره معرفي ندانست.

در بخش بهترین تدوین از میان نامزدهای این بخش جایزه نقدی و لوح تقدیرجشنواره به فیلم “اهل ماتم” اثر شیما پور‌سهم‌الدین اهدا و  مقام نخست، تندیس و جایزه نقدی به فیلم “کایه” اثر ” کیوان محسنی” از گراش رسید.

در بخش بهترین تصویر برداری از میان نامزدهای این بخش ضمن تقدیر از آقای “حسین سلطانپور” برای فیلم” لباس چرک” مقام نخست ،تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فیلم “آ…در سرزمین بایر” اثر ” امین باقری ” ازشیراز اهدا شد.

در بخش فیلم نامه بخش جایزه نقدی و لوح تقدیرجشنواره برای نگاه انسانی به مسئله جنگ به فیلم “There was a time” اثر “امین جواهری ”رسید و هیئت داوران هیچ اثری را شایسته دریافت مقام نخست و تندیس جشنواره نشناخت.

در بخش بهترین کارگردانی جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به فیلم “اهل ماتم” از “شیما پورسهم‌الدین” از شیراز رسید و مقام نخست، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فیلم “از من نترس” اثر ” نگین امین زاده” از شیراز تعلق گرفت.

در بخش بهترین نماهنگ از میان نامزدهای این بخش جایزه نقدی و لوح تقدیرجشنواره به نماهنگ ”حریم عشق” اثر “احسان فرنام “ از لارستان رسید اما هيئت داوران اثري را شايسته دريافت مقام نخست و تنديس جشنواره ندانست.

در بخش بهترین فیلم تجربی از میان نامزدهای این بخش مقام نخست، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فیلم “چهل سالگی” اثر ” هادی هنرپیشه” از شیراز رسید.

در بخش بهترین مستند جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به مستند ”تشریفات خصوصی” اثر “سجاد ایمانی “ از شیراز اهدا شد و مقام نخست، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مستند “کایه” اثر ” کیوان محسنی ” از گراش رسید.

تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین تحقیق و پژوهش به مستند ”واسونک” اثر ” محسن مقدم و امید شریفی” از شیراز رسید و در بخش بهترین فیلم داستانی جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به طور مشترک به فیلم‌هاي ”اهل ماتم” اثر ” شیما پور‌سهم‌الدین“ از شیراز و ”ترس” اثر ” صدیقه بدیعی” از لامرد رسید.

همچنين مقام نخست، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فیلم”از من نترس” ساخته ” نگین امین‌زاده” از شیراز تعلق گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: