• یکشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-5214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون رئیس جمهور:

آسيب‌هاي متزلزل کننده بنيان خانواده نگران كننده است

معاون امور بانوان و خانواده رئيس‌‌جمهور معتقد است كه آسيب‌هايي كه بنيان خانواده را تهديد مي‌كند، نگران كننده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شهرداري شيراز، شهيندخت ملاوردي در حاشيه بازديد از امكانات ايجاد شده براي بانوان در شيراز، گفت: براي مقابله با آسيب‌هاي كه بنيان خانواده را تهديد مي‌كند، نيازمند تلاش مضاعف دستگاه‌هاي اجرايي هستيم.

وي كه نگاه مجموعه مديريت شهري در موضوع رفع اين آسيب‌ها را خوب توصيف كرده بود، افزود: توسعه فضاهای مناسب برای بانوان و خانواده و ارائه خدمات مناسب به آنها می‌تواند در تحقق اهداف و برنامه‌های دولت و نظام، موثر باشد.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان گفت: تقویت برنامه‌های مربوط به خانواده در پیشگیری از آسیب‌هایی که در زمان حاضر بنیان خانواده را تهدید می‌کند و بسیار نگران‌کننده شده، موثر است و همگان باید در این زمینه احساس خطر کنند.

مولاوردی تصریح کرد: اگر اینگونه توجهات نباشد و ارائه برنامه متناسب با وضعیتی که در آن قرار داریم، انجام نشود، قطعا با روند رو به رشد آسیب‌ها در آینده نزدیک مواجه خواهیم بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نيز راه‌اندازی مراکز مشاوره و صیانت از خانواده یکی از ابتکارهای انجام شده در راستای تحکیم بنیان خانواده ذكر كرد.

احمد همتي‌بوشهري: شناسایی معضلات اجتماعی از طریق واکاوی در مشاوره‌های ارائه شده به شهروندان و موضوعات مطرح شده توسط مراجعین به این مراکز و همچنین در کلاس‌های آموزشی در سطح فرهنگسراها در حوزه خانواده با جدیت دنبال می‌شود.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به اینکه در سال 90 تنها یک باغ خانواده در شیراز وجود داشت، افزود: تا پايان امسال تعداد باغ‌هاي خانواده در شيراز به 13 باب افزايش مي‌يابد.

همتي رويكرد شهرداري در تاسیس باغ‌هاي بانوان و خانواده را ممانعت از سفرهای برون شهری و کاهش سفرهای درون شهری برشمرد و گفت: جانمایی و ساخت این باغ‌ها به صورت متوازن در تمام نقاط انجام شده است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، نیز با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شیراز برنامه‌های خود را بر مبنای خانواده محوری تعریف می‌کند، گفت: این نگاه در تمامی برنامه‌ها و اقداماتی که در مجموعه شهرداری انجام می‌شود، مشهود است.

زهرا يقطين با اشاره به اینکه شیراز ظرفیت زیادی برای انجام کارهای ویژه بانوان دارد، افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و گذراندن اوقات فراغت خانواده‌ها در کنار یکدیگر از مهم‌ترین اقدامات شهرداری شیراز بوده که در سال‌های گذشته توسعه مطلوبی پیدا کرده است.

مشاور شهردار شیراز در امور بانوان، نیز تعامل دو سویه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در حوزه امور بانوان را بسیار خوب ارزیابی كرد.

پروين حكمت‌آميز گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحکیم بنیان خانواده مهم‌ترین هدف شهرداری شیراز به‌شمار مي‌رود و در این راستا برنامه‌هایی برای تقویت پایه‌های خانواده توسط شهرداری شیراز انجام شده است.

به گفته او ارائه مشاوره فردی به بانوان شاغل در شهرداری شیراز، برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های ده‌گانه زندگی، گسترش فضاهای مناسب ویژه بانوان مانند باغ‌هاي خانواده که در سلامت جسم و روان آنها تاثیرگذار است، ترویج تفریحات سالم و شاد، غربالگری بانوان شاغل در شهرداری شیراز و غیره از جمله اقداماتی است که به گفته حکمت‌آمیز در راستای تحکیم بنیان خانواده و ارتقای سلامت جسم و روان بانوان توسط شهرداری شیراز انجام شده است.

به گزارش ايسنا، معاون رئيس‌جمهور روز شنبه در سفر به شيراز، بازديدي از امكانات و فضاهاي ايجاد شده توسط شهرداري براي بانوان و خانواده انجام داد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: