• یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-7914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فياض‌پور اعلام كرد:

پيش‌بيني بارندگي 40 تا 150 ميلي‌متري در فارس/
احتمال وقوع سيل در فارس

مديركل مديريت بحران استانداري فارس با اشاره به پيش‌بيني‌هاي انجام شده مبني احتمال بارش 40 تا 150 ميلي‌متر باران در نقاط مختلف فارس، از وجود خطر وقوع سيلاب به واسطه پيش‌بيني‌هاي هواشناسي، در شيراز و حداقل سه شهرستان استان وجود داشته و محتمل است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حسن فياض‌پور بعدازظهر يكشنبه 24 بهمن در جلسه اضطراري مديريت بحران استان فارس، با اشاره به لزوم تعطيلي كارگاه‌هاي عمراني سد‌سازي، آبخوان‌داري، آبخيزداري و خروج ماشين‌آلات و مصالح اين كارگاه‌ها از مسيل، گفت: اين دستور براي روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه الزامي است.

وي با تاكيد براينكه تمام دستگاه‌هاي اجرايي و اعضاي ستاد مديريت بحران استان فارس بايد در آماده‌باش 100 درصد باشند، گفت: به تمام افرادي كه در مسير رودخانه‌ها اقدام به ساخت و ساز كرده يا به واسطه فعاليت كشاورزي در حوزه‌هاي دامداري، دامپروري، پرورش ماهي و ... فعاليت دارند، هشدارهاي لازم بايد داده شود.

فياض‌پور با اشاره به لزوم آمادگي كامل اكيپ‌هاي اتفاقات برق و آب، گفت: اكيپ‌هاي اتفاقات برق منطقه‌اي خصوصا اكيپ‌هاي كوهستان اين اداره حتما از آمادگي لازم برخوردار باشند كه شاهد تكرار حوادثي كه در برف گذشته موجب قطع برق شد، نباشيم.

او لزوم آمادگي واحدهاي راهداري، اورژانس و هلال‌احمر و پليس راهور براي پوشش مناسب جاده‌اي در محورهاي مختلف خصوصا محورهاي مواجه با شدت بارش را مورد تاكيد قرار داد و گفت: بعضي مسيرهاي جاده‌اي كه در مسير سيلاب قرار دارد، خصوصا پل‌ها، بايد مسدود شود كه اقدام و اطلاع‌رساني در اين موضوع ضروري است.

فياض‌پور با بيان اينكه طي زمان باقيمانده مسير رودخانه خشك در شيراز بايد كنترل شود، گفت: تخليه تمام واحدهاي مسكوني كه به هرشكل در مسير رودخانه‌اي در شيراز و ساير نقاط استان احداث شده، يك ضرورت است و بايد انجام شود.

مديركل مديريت بحران استانداري فارس همچنين خواستار اطلاع‌رساني كامل به عشاير و روستائياني كه ممكن است در مسير رودخانه‌ها و مسيل سيلاب حضور داشته باشند را يادآور شد و گفت: در شيراز، نقاط پائين‌دستي رودخانه خشك، بايد به شكل كامل بررسي و مشكلات آن رفع شود.

فياض‌پور از دستگاه‌هاي اجرايي شامل آبفا، شهرداري، مخابرات و گاز و ... خواست كه اگر حفاري‌هايي براي توسعه خدمات انجام داده‌اند، نسبت به ايمن‌سازي نقاط حفاري شده و جلوگيري از ورود آب ناشي از بارندگي به اين كانال‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

او تاكيد كرد كه تمام دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به پيش‌بيني لوازم و مصالحي براي مسدودسازي مسير ورود آب به زيرزمين‌ها و انبارهاي واحدهاي مسكوني، تجاري و خدماتي و دولتي را داشته باشند.

مديركل مديريت بحران استانداري فارس با تاكيد بر لزوم اطلاع‌رساني از سوي تمام مسئولان اداره‌ها و نهادها با رعايت چهارچوب‌هاي دستورالعمل اطلاع‌رساني، گفت: بعد از بررسي نهايي، قبل از ساعت 20 امشب،‌ پيرامون تعطيلي مدارس يا حتي دانشگاه‌ها تصميم‌گيري و اطلاع‌رساني مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: