• دوشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-8514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فياض‌پور در گفت و گو با ايسنا

پيش‌بيني شدت بارش‌ها در شرق فارس/
تخليه 30 واحد مسكوني در فسا

مدير كل مديريت بحران استانداري فارس با اشاره به پيش‌بيني‌هاي هواشناسي از احتمال شدت گرفتن بارش‌ها در ساعت‌هاي آتي در برخي شهرستان‌هاي شرقي استان فارس خبر داد.

حسن فياض‌پور در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: هواشناسي براي شهرستان‌هاي زرين‌دشت، خنج، داراب، فسا، جهرم، فراشبند، فيروزآباد، فرگ داراب، قير و كارزين و سروستان احتمال شدت گرفتن بارش‌ها را در ساعات‌ آينده پيش‌بيني كرده است.

فياض‌پور در خصوص وقوع سيل در شهر فسا گفت: تداوم بارش باران در استان فارس از شب گذشته تاكنون، طغيان رودخانه‌اي در شهرستان فسا را به‌دنبال داشت.

او اضافه كرد: از شب گذشته تاكنون حجم بارندگي در شهرستان فسا بيش از 70 ميلي‌متر بوده كه اين ميزان بارندگي، باعث انباشت آب پشت يك بند خاكي در نزديكي روستاي كاظم‌آباد شده بود كه با اتخاذ تدابيري از وقوع هرگونه حادثه‌اي ممانعت شد.

فياض‌پور با بيان اينكه تدابير به موقع سازمان آب فارس و فرمانداري فسا و همكاري تيپ انصار سپاه، از وقوع سيلاب شديد پيشگيري كرد، گفت: فرمانداري شهرستان فسا با همكاري بخشداري مركزي و دهياري مربوطه به موقع وارد عمل شده و بالغ بر 30 خانوار را جابه‌جا كرده‌اند.

مديركل مديريت بحران استانداري فارس تصريح كرد كه خوشبختانه تاكنون هيچگونه خسارت جاني و مالي بر اثر بارندگي‌هاي شب گذشته و امروز در فارس گزارش نشده است.

فياض‌پور گفت: در شيراز با مشكل خاصي روبرو نبوده‌ايم و با همكاري خوب شهرداري،‌ تمام معابر باز و تردد در حال انجام است.

او گفت: بيشترين حجم بارندگي‌ها در شرق استان فارس در شهرستان‌هاي جهرم،‌ فيروزآباد،‌ داراب و فسا پيش‌‌بيني شده است كه اميدواريم با تدابير اتخاذ شده شاهد وقوع مشكل نباشيم.

فرماندار شهرستان فسا نيز از اسكان 120 نفر در 15 مدرسه شهر فسا خبر داد و گفت: تعداد 25 خانوار كه خانه‌هاي آنان در كنار رودخانه قرار داشت به منازل بستگان خود رفته‌اند.

كرمي با يادآوري اينكه اگر بارش‌ها تا عصر ادامه داشته باشد احتمال آبگرفتگي در روستاهاي واقع در مسير رودخانه نزديك شهر فسا وجود خواهد داشت،‌گفت: به اهالي روستا و ساكنان منازلي كه به حاشيه رودخانه نزديك هستند، توصيه‌ها و تاكيدات لازم شده است.

 به گزارش ايسنا منطقه فارس، براساس اعلام هواشناسي، فردا سه‌شنبه از شدت بارش‌ها در فارس كاسته خواهد شد اما از روز چهارشنبه شاهد ورود سامانه جديدي به اين استان هستيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: